Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1067 miejsce

Zakopane szczęśliwe dla polskich skoczków. Podium dla druzyny

Po tygodniach niepowodzeń, biało-czerwoni w końcu odnieśli sukces w tegorocznej edycji Pucharu Świata. Na Wielkiej Krokwi zajęli trzecie miejsce w konkursie drużynowym. Wygrali Norwedzy przed Austriakami. Czy to początek dobrej passy?

Radość polskiej drużyny skoczków po zajęciu 3. miejsca w Zakopanem / Fot. Alicja Kosman/PZNTrener Łukasz Kruczek ustalił, że występy Polaków rozpocznie świetnie spisujący się ostatnio Andrzej Stękała. W następnych grupach skakali kolejno: Maciej Kot, Stefan Hula i Kamil Stoch. Po pierwszej rundzie różnica pomiędzy prowadzącymi Norwegami, a drużyną Austrii była niewielka. Zajmujący trzecią lokatę Polacy mieli kilkanaście punktów straty do Austriaków i podobną przewagę nad czwartymi Słoweńcami. Z dziesięciu zespołów biorących udział w konkursie do drugiej serii nie dostały się teamy z Rosji i Kazachstanu.

Wszyscy nasi zawodnicy oddali dzisiaj solidne skoki, ale najdalej w polskiej ekipie w obu seriach lądował Kamil Stoch, który osiągnął 134,5 oraz 132 metry. Dwa skoki powyżej 130 metrów oddał też Maciej Kot. – Zdaję sobie sprawę z tego, że jeszcze daleka droga przede mną, ale czuję, że moje skoki idą w dobrym kierunku. Jak zwykle zakopiańska publiczność bardzo nam pomogła i poniosła do dalekiego skakania – powiedział po zawodach Kamil Stoch.

Kluczem do zwycięstwa Norwegów były równe i dalekie skoki całej drużyny. Andreas Stjernen oraz Daniel Andre Tande w swoich grupach uzyskiwali najlepsze wyniki. Kenneth Gangnes w pierwszej serii był trzeci spośród dziesięciu skaczących, by w kolejnej być już najlepszym. Podobnie spisywał się Andreas Fannemel – czwarty w pierwszej serii, najlepszy w drugiej. – To były bardzo, bardzo dobre zawody dla naszej drużyny. Można powiedzieć, że równie udane, jak ostatnie mistrzostwa świata. Jestem naprawdę dumny z kolegów – stwierdził Andreas Stjernen.

W niedzielę na Wielkiej Krokwi odbędzie się konkurs indywidualny, do którego zakwalifikowało się aż dziewięciu reprezentantów Polski. Seria próbna zaplanowana jest na godzinę 14:30, natomiast zawody główne na 16:00.

Wyniki konkursu drużynowego PŚ w Zakopanem:
1. Norwegia 1122,4 pkt.
2. Austria 1089,5
3. Polska 1056,7
4. Niemcy 1042,2
5. Słowenia 1039,3
6. Czechy 995,0
7. Szwajcaria 921,3
8. Japonia 911,8
---
9. Rosja 447,4
10. Kazachstan 347,3

(mat. prasowe)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.