Facebook Google+ Twitter

Zakopane z muzyką kameralną. Festiwal "Muzyka na Szczytach". Cz. I

17 września rozpoczął się w Zakopanem Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach". Jak zapowiadają organizatorzy, ta uczta duchowa dla melomanów potrwa do 24 września.

Tegoroczny festiwal jest hołdem zlożonym Henrykowi M. Góreckiemu, który przewodniczył Komitetowi Honorowemu Festiwalu "Muzyka na Szczytach". Henryk M. Górecki zmarł w 2010 r.

Imprezy tegorocznego Festiwalu będą odbywać się w Zakopanem oraz w Bukowinie Tatrzańskiej i w Szczawnicy. Organizatorzy Festiwalu postarali się, aby przypomnieć melomanom kompozytorów zapomnianych, w wśród nich: Marię Szymanowską, Stanisława Wisłockiego, Władysława Żeleńskiego, Wawrzyńca Żuławskiego.

Nie zabraknie gwiazd takich jak: zespół The King's Singers, wybitna skrzypaczka Mayuko Kamio, doskonały pianista Mirosław Kultyszew, wielka śpiewaczka Olga Pasiecznik oraz znany francuski dyrygent Jean-Luc Tingaud.

Tegorocznym hasłem festiwalu będzie "Moda na kulturę - ubierz się w muzykę".

Organizatorem Festiwalu "Muzyka na Szczytach" jest Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza i prezes stowarzyszenia Danuta Sztencel.

W sobotę 17 września, o godzinie 16, w Domu Wczasowym "Jasny Pałac" w Zakopanem odbył się koncert pt. "Maria Szymanowska, portret królowej tonów".
Wystąpili: Elisabeth Zapolska-Chapelle (mezzosopran) - śpiew oraz Bart van Oort - pianoforte (unikatowy instrument z 1810 roku, wypożyczony i przywieziony przez Petra Sefla z Pragi).

Na niedzielę, 18 września, na godz. 12 zaplanowano w Dworcu Tatrzańskim w Zakopanem wernisaż wystawy prac Ewy Fortuny pt. "Rytmy Natury". O godzinie 16 w Hotelu Belvedere zabrzmi koncert zespołu "Guitar 4mation", a o godz. 20.30, w kościele św. Krzyża w Zakopanem wystąpi "The King's Singers".

W poniedziałek, 19 września, o godz.18, w hotelu Nosalowy Dwór wystąpi pianista Mirosław Kultyszew z recitalem fortepianowym w 200. rocznicę Franciszka Liszta.

[07:27:51] Lidka Raś:
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.