Facebook Google+ Twitter

Zakopane. Z powodu zatrucia hospitalizowano 11 dzieci

Koloniści przebywali w ośrodku wypoczynkowym w Bukowinie Tatrzańskiej. Pierwsze symptomy zatrucia wystąpiły w środę wieczorem. "Były biegunki i wymioty (...) Sytuacja jest już opanowana" - stwierdził Inspektor Sanitarny Adam Radko.

 / Fot. Dixi / CC 3.0Badający sprawę pracownicy Sanepidu - jak ustalił czwartkowy serwis IAR - przystąpili do pobrania próbek jedzenia ze stołówki w pensjonacie, w którym wypoczywały dzieci. Sprawdzeniu podlegały również książeczki zdrowia zatrudnionych tam pracowników.

Adam Radko pełniący funkcję Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zakopanem mówił: "Dzieci wychodzą ze szpitala. Objawy zatrucia wystąpiły u 25 dzieci, hospitalizowano 11. Na ten moment, bodajże, tylko czwórka jeszcze jest w szpitalu. Byliśmy (kontrola Sanepidu - przyp. aut.) na miejscu (...) Przypuszczamy, że dzieci zjadły różnorodne potrawy i to było przyczyną zakłoceń gastrycznych".

Trwa ustalanie przyczyn zatrucia, tymczasem Sanepid zdążył już wykluczyć, że owcze sery - tak zwane oscypki - które dzieci jadły poza pensjonatem, mogły być przyczyną problemów gastrycznych.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.