Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29230 miejsce

Zakopiańska kampania samorządowa

Kampania samorządowa w pełni. W Zakopanem odbyło się spotkanie kandydatów Jedności Tatrzańskiej do rady powiatu Tatrzańskiego oraz rady miasta Zakopane. Spotkanie miało miejsce w pięknej Izbie Myśliwskiej Hotelu Helan w miniony piątek.

http://www.jednosctatrzanska.pl/ Jedność Tatrzańskato porozumienie ludzi z różnych środowisk i to można było dostrzec podczas prezentacji kandydatów z okręgu 3. Spotkanie rozpoczął obecny przewodniczący Rady Miasta Zakopane - Wawrzyniec Bystrzycki, który po krótkim przywitaniu kandydatów, wyborców oraz podziękowaniom dla właścicieli Hotelu Helan rodzinie Gąsienica - Daniel, rozpoczął merytoryczną dyskusję nad programem wyborczym „Jedności Tatrzańskiej”.

Prezentacja kandydatów

Starosta Tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski / Fot. Magdalena Halina WałęgaObecny na spotkaniu starosta tatrzański Andrzej Gąsienica - Makowski, który jednocześnie jest kandydatem w wyborach 2010 podkreślał, iż jako wieloletni samorządowiec szczególną uwagę kładzie na kwestie społeczne, w tym wspieranie edukacji oraz renowacji budynków szkół, zwłaszcza Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem. Zwrócił uwagę, iż kluczem do skutecznego rozwoju powiatu tatrzańskiego jest partnerstwo czyli współdziałanie gmin sąsiadujących, gdyż dzięki takim działaniom wspólnie można pozyskać więcej środków unijnych na rozwój infrastruktury powiatu tatrzańskiego. Pan Andrzej Gąsienica-Makowski zaprezentował projekty już realizowane, jak również pomysły na przyszłość. Do projektów już realizowanych można zaliczyć m.in. „Góral*ski” czyli „wzmocnienie turystyczne Podhala poprzez remont i modernizację wspólnej sieci dróg regionalnych powiatu tatrzańskiego”. Natomiast do pomysłów na przyszłości można zaliczyć m.in. projekt „Halny Szlak” czyli połączenie przejść granicznych Polski i Słowacji.

kandydat na burmistrza Jan Gąsienica Walczak oraz przewodniczący Rady Miasta Zakopane Wawrzyniec Bystrzycki / Fot. Magdalena Halina WałęgaPo wystąpieniu starosty tatrzańskiego, zaprezentował się kandydat na burmistrza Zakopanego Jan Gąsienica-Walczak obecny v-ce burmistrz Zakopanego.
W swoim wystąpieniu podkreślał wagę ukończenia drogi do Zakopanego, potocznie zwanej „Zakopianką”, jak również zaznaczył, że rozwój Zakopanego powinien być oparty na dialogu społecznym oraz poszanowaniu własności prywatnej. Podkreślał, że jego celem jest współdziałanie ze stowarzyszeniami działającymi na terenie Zakopanego (a jest ich ok. 60) oraz poprawienie infrastruktury narciarskiej. Pan Jan Gąsienica-Walczak mówił, że należy rozmawiać z właścicielami terenów leżących w okolicach stoków narciarskich przy Gubałówce oraz Butorowym Wierchu, gdyż Zakopane nie może sobie pozwolić na kolejny rok zamkniętych tras narciarskich i należy stworzyć atrakcyjną dla turystów ofertę wypoczynku zimowego. Zarówno starosta tatrzański, jak i kandydat na burmistrza w swoich pomysłach na przyszłość zaznaczali, iż bardzo ważne jest propagowanie kultury w Zakopanem oraz kultury góralskiej na zewnątrz oraz wybudowanie amfiteatru oraz centrum kongresowego pod Gubałówką.

kandydaci Jedności Tatrzańskiej w wyborach samorządowych 2010 / Fot. Magdalena Halina WałęgaW dalszej części spotkania zaprezentowali się kandydaci do rady miasta Zakopanego: Wiesław Lenart, Leszek Dorula, Bronisław Gąsienica-Makowski, Jan Topór Jasica, Andrzej Obrochta, Monika Jonek, Wojciech Stawarski, Józef Zbigniew Zych, Marek Malczewski. Należy podkreślić, iż wyżej wymienieni kandydaci są wieloletnimi działaczami samorządowymi oraz społecznymi w Zakopanem.

W swoich wystąpieniach podkreślali kwestię, którymi chcieliby się zająć i są to:
- porządek transportowy, czyli wypracowanie porozumienia z firmami przewozowymi w Zakopanem oraz stworzenie zharmonizowanego rozkładu jazdy;
- poszerzenie pomocy społecznej oraz stworzenie lepszych warunków dla osób niepełnosprawnych jak również wspieranie ośrodka rehabilitacyjnego;
- walkę o organizacje największych imprez sportowych, w tym zawodów FIS w narciarstwie biegowym jak również modernizację obiektów sportowych już istniejących w Zakopanem.
Dla wszystkich kandydatów ważne jest stworzenie miejsca gdzie nie tylko lokalni mieszkańcy ale również i turyści będą czuć się bezpiecznie a Zakopanem stanie się miejsce przyjaznym dla środowiska.

Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem kandydatów "Jedności Tatrzańskiej" w wyborach 2010.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.