Facebook Google+ Twitter

Zakopower zagra w Zabrzu na rzecz Hospicjum w Gliwicach

W Zabrzu 1 kwietnia 2012 roku Zakopower zagra charytatywny koncert na rzecz chorych z Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.

 / Fot. organizatorHospicjum Miłosierdzia Bożego działa od 1.04.2000 roku. Celem działania jest wielodyscyplinarna, zespołowa opieka paliatywna nad chorymi cierpiącymi na nieuleczalne, postępujące, zagrażające życiu schorzenia- głównie nowotworowe, jak również wsparcie rodzin w okresie choroby
i osierocenia.

Główną formą naszego działania jest opieka domowa realizowana przez Zespół Domowej Opieki Paliatywnej składający się z lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów i wolontariuszy. Chorzy znajdujący si ę na terenie miasta Gliwic oraz w promieniu do 30 km wokół siedziby hospicjum
objęci są całodobową opieką paliatywną, polegającą na ustaleniu i monitorowaniu leczenia objawowego choroby nowotworowej i chorób współistniejących przez lekarza specjalistę, rozwiązywaniu problemów pielęgnacyjnych przez pielęgniarkę ( edukacja rodziny w zakresie higieny, pielęgnacji, zmiany pozycji chorego), podawaniu przez nią leków parenteralnych zleconych przez lekarza, leczeniu odleżyn, w końcu wsparciu chorego i rodziny przez psychologa znajdującego się w zespole.

Pod opieką zespołu domowego stale znajduje się około 180 pacjentów. Chorzy we względnie dobrym stanie ogólnym mogą uzyskać poradę lekarską w poradni Medycyny Paliatywnej. Zostają tam zdiagnozowane wszystkie problemy i potrzeby chorego oraz wdrożony program medycyny paliatywnej, jak również leczenie innych, współistniejących schorzeń internistycznych. Około 100 chorych korzysta obecnie z tej formy pomocy.

Chorzy z objawami choroby nowotworowej, które nie udaje się opanować w warunkach domowych (zwłaszcza z nasilonym bólem nowotworowym, dusznością, zakażonymi odleżynami), jak również tacy, których warunki socjalne nie pozwalają na opiekę domową ( samotność, rodzina dysfunkcyjna, niepełnosprawny jedyny opiekun itp.) zostają przyjęci do Oddziału Medycyny Paliatywnej, gdzie wdrożony zostaje całościowy program opieki paliatywnej obejmujący program medycyny paliatywnej, ustalenie i rozwiązywanie problemów pielęgnacyjnych , elementy rehabilitacji oraz terapię zajęciową. Rocznie do oddziału zostaje przyjętych około 350 chorych.

Hospicjum Miłosierdzia Bożego pomaga także w rozwiązywaniu problemów socjalnych oraz duchowych pacjentów i ich rodzin. Aby móc realizować naszą misję niezbędny jest zakup specjalistycznej aparatury medycznej.

Dlatego też, by móc sprostać potrzebom, planujemy zorganizować koncert charytatywny w dniu 01.04.2012 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, bilety w cenie 45 zł. balkon i 55 zł. parter.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Zakopower. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w koncercie, który niewątpliwie pozwoli Państwu wypocząć rozerwać się i pozytywnie naładować akumulatory, ale jednocześnie wspomożecie Państwo tym skromnym gestem działalność naszego hospicjum. Każdy zakupiony bilet to nadzieja na ulgę w cierpieniu.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.


Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

basia ałkan
  • basia ałkan
  • 10.04.2012 00:14

koncert rewelacyjny,długo czekałam na coś tak fantastycznego ...mogę chodzić na takie koncerty nawet co tydzień...

Komentarz został ukrytyrozwiń
jolanta  kłosiak
  • jolanta kłosiak
  • 02.04.2012 03:05

koncert był wspaniały , na żywo to coś niesamowitego...górale dają czadu wymiatają wszystkich .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.