Facebook Google+ Twitter

Zakorzeń się! - choinki dla warszawiaków

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-18 18:52

W sobotę, 19 grudnia, od godziny 12.00 na warszawiaków czeka nie lada niespodzianka - Urząd m.st. Warszawy rozda bezpłatnie dwa tysiące małych świerków na święta Bożego Narodzenia. Każdy chętny otrzyma jedno drzewko.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Szron,_choinka.JPGŚwierki srebrzyste o wysokości ok. 50 - 70 cm (z systemem korzeniowym) zostaną rozdane po dwóch stronach Wisły:
- Sinfonia Varsovia, dawny Instytut Weterynarii (Grochowska 272)
- dziedziniec Ratusza (pl. Bankowy 3/5)

Aby jak najdłużej cieszyć się widokiem (i zapachem!) bożonarodzeniowego drzewka, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad, m.in. ustawić je w chłodnym, jasnym miejscu oraz systematycznie podlewać i zraszać powietrza wokół drzewka.

Leśnicy z Lasów Państwowych rozdadzą instrukcje postępowania z drzewkami. Udzielą też porad i nauczą nas, jak postępować z drzewkami, aby przetrwały okres świąteczny w domu oraz w jaki sposób przygotować drzewko do przezimowania i posadzenia wiosną.

Osoby, które nie znajdą miejsca na posadzenie choinki po świętach, mogą oddać je do przezimowania. 9 stycznia (pierwsza sobota po święcie Trzech Króli), od godziny 10.00 do 16.00, na dziedzińcu Ratusza (pl. Bankowy 3/5), zostanie przeprowadzona zbiórka takich drzewek. Chętnych zaprosimy do wspólnego sadzenia na wiosnę pod doświadczonym okiem leśników.

Projekt jest realizowany przez Urząd m.st. Warszawy w ramach kampanii „Święto drzewa” prowadzonej przez Klub Gaja. Partnerem akcji są Lasy Państwowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.