Facebook Google+ Twitter

Zakrapiany pierwszy dzwonek

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-09-04 09:41

Od wspólnego pijaństwa na skwerach w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczęli rok szkolny niektórzy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. W dwóch przypadkach za picie piwa w miejscu publicznym policja ukarała 17-latków 100-złotowymi mandatami.

Wkrótce po inauguracji roku szkolnego na grupki młodych ludzi pijących alkohol natknęli się członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piotrkowie Trybunalskim, którzy wspólnie z policjantami i strażnikami miejskimi kontrolowali wczoraj okolice szkół, skwery, parki oraz puby i sklepy.

W parku im. Jana Pawła II nakryli siedmioosobową grupę chłopców i dziewcząt. - Kupili w sklepie butelkę 0,7 wódki i plastikowe kubki, w którym zamierzali ją spożywać. Byli pełnoletni - relacjonuje Andrzej Ziębakowski, przewodniczący komisji. W innym miejscu interweniowała policja.

- Nałożyliśmy dwa mandaty karne po 100 zł na uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy byli jeszcze trzeźwi, zdążyli wypić po łyku piwa, mieli ukończone 17 lat - mówi nadkomisarz Tomasz Jędrzejczyk, szef sekcji prewencji piotrkowskiej policji.

Ponadto na skwerze przy Gimnazjum nr 4 młodzież piła piwo. Interweniowali strażnicy miejscy, ale tym razem skończyło się na pouczeniach.
A.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.