Zakrwawiony Czagajew pokonał Drumonda

Powracający po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją Rusłan Czagajew pokonał Carla Davisa Drumonda z Kostaryki. Bokserski pojedynek został przerwany po 6. rundzie z powodu kontuzji Czagajewa po ciosie głową. O zwycięstwie zadecydowały punkty.

Czagajew podczas treningu w rejonie Nosala. Bokser wagi ciężkiej Rusłan Czagajew z Uzbekistanu przygotowuje się w Zakopanem do pojedynku z Rosjaninem Nikołajem Wałujewem w obronie tytułu mistrzowskiego organizacji WBA. / Fot. PAP/Grzegorz MomotW walce wieczoru bokserskiej gali w Rostocku, zmierzyli sie dwaj niepokonani pięściarze - broniący tytułu WBA w wadze ciężkiej Rusłan Czagajew, oraz Carl Davis Drumond. Po wyleczeniu ciężkiej kontuzji ścięgna Achillesa Czagajew, zaprezentował bardzo dobry, rozważny boks. Walczący po raz pierwszy o tytuł, Drumond nie potrafił realnie zagrozić mistrzowi.

W trzeciej rundzie walki, doszło do przypadkowego zderzenia głowami. Bardziej poszkodowanym okazał się Czagajew, którego twarz makabrycznie zalała się krwią po głębokim rozcięciu nad lewym okiem. Pojedynek został wznowiony po opatrzeniu rany przez lekarza. Pomimo kontuzji Uzbek dominował nad przeciwnikiem, wyraźnie przeważając zarówno szybkościowo jak i w wyszkoleniu technicznym.

W piątej rundzie, sędzia Gustavo Padilla z Panamy gotów był przerwać pojedynek, uznając że rana Czagajewa jest zbyt groźna. Według zasad federacji WBA, przy kontuzji jednego z zawodników po niezamierzonym faulu, walka powinna zostać przerwana, a o wyniku walki winni zadecydować sędziowie i ich dotychczasowa punktacja. Broniący tytułu Czagajew odmówił zakończenia pojedynku. Gustavo Padilla uszanował decyzję mistrza, pozwalając bokserom na stoczenie jeszcze jednej rundy.

W momencie przerwania walki, u wszystkich trzech punktujących wyraźnie prowadził Uzbek. Końcowy wynik pojedynku to jednogłośna decyzja sędziów - 60:54, 58:56, 58:56 Rusłan Czagajew TD 6. Dla Carla Davisa Drumonda (26-1-0, 20 KO) była to pierwsza porażka w karierze. Po dzisiejszej walce, rekord rezydującego w Hamburgu Czagajewa to 25 wygranych (17 KO), jeden remis i zero porażek. Co ciekawe, remis w bilansie Uzbeka to również wynik... zderzenia się głowami.