ZAKSA Kędzierzyn wygrywa ze Skrą Bełchatów

Dzisiaj w Kędzierzynie ZAKSA wygrywa ze Skrą Bełchatów 3:0. Mecz początkowo był niezwykle wyrównany, jednak w dwóch ostatnich setach dość pewnie wygrali gospodarze spotkania.

/ Fot. brakNa początku pierwszego seta ataki bełchatowian były nieudolne, skwapliwie wykorzystywali to kędzierzynianie co chwila odskakując na kilka punktów. W końcu trener Bełchatowa, Falasca bierze czas próbując pomóc siatkarzom, co przynosi zamierzony skutek. Zawodnicy Skry dostają skrzydeł dzięki czemu teraz to oni odskoczyli na kilka punktów. Pod koniec seta ZAKSA zaczynała powoli odrabiać straty ale, goście nie pozwalają odebrać sobie przewagi i wygrywają wynikiem 22:25.

Podczas drugiego seta sytuacja się odwraca. Początek należał do Bełchatowa, który prowadził już nawet czteroma punktami. Kędzierzyn jednak szybko doprowadza do wyrównania. Prowadzenie przechodzi z rąk i toczy się zacięta walka „punkt za punktem”. W końcówce to jednak gospodarze zagrali pewniej i odskoczyli na cztery punkty by ostatecznie zakończyć set 25:20.

Również początek trzeciego seta był bardzo zacięty. Gdy jednak ZAKSie udaje się odskoczyć na trzy punkty Skra zaczyna się gubić. Nie pomagają czasy brane przez Falasca. Kędzierzynianie wygrywają pewnie 25:19.

Ostatni set rozpoczął się od zdecydowanej przewagi gospodarzy. W oczy rzucała się niemoc bełchatowian w ataku. Wydawał się, że nic już nie przeszkodzi ZAKSie w drodze do trzypunktowego zwycięstwa. Skrze udało się jednak doprowadzić do remisu 7:7, a nawet przez chwilę być na prowadzeniu. Gospodarze znów jednak odskoczyli na kilka punktów, która to przewagę o dziwo, goście znowu zniwelowali po bardzo efektownej grze w atak. Być może udałoby się im odwrócić losy tego mecz, ale nieuwaga sędziego, a w konsekwencji nieskuteczna wideo-weryfikacja dodały pewności kędzierzynianom, którzy zwyciężyli 25:21, a tym samym wygrali całe spotkanie 3:1.