Zaksa znów lepsza od Skry!

Zaksa Kędzierzyn-Koźle pokonała we własnej hali PGE Skrę Bełchatów 3:1 (25:20, 22:25, 28:26, 25:20).

/ Fot. PAP/Krzysztof ŚwiderskiW spotkaniu 13. kolejki siatkarskiej PlusLigi nie zabrakło emocji. Zaksa w trzecim secie przegrywała 18:24, ale dzięki dobrej grze Gladyra udało im się doprowadzić do wyrównania mimo straty 6 punktów, objąć prowadzenie 28:26 i wygrać. Dzięki temu Zaksa utrzymuje prowadzenie w tabeli.

Skra Bełchatów grała w osłabieniu, na boisku zabrakło Michała Winiarskiego, który doznał kontuzji na meczu charytatywnym dla fundacji UNICEF w Częstochowie. Pierwsze dni po kontuzji spędził w szpitalu. Na parkiecie zabrakło również kontuzjowanego Aleksandar Atanasijevica.

Składy drużyn:
Zaksa: Pilarz, Ruciak, Gladyr, Fonteles, Możdżonek, Rouzier, Gacek (libero) oraz Witczak, Wiśniewski, Kapelus
PGE Skra: Woicki, Pliński, Bąkiewicz, Wlazły, Kooistra, Cupić, Zatorski (libero) oraz Boninfante, Kłos, Muzaj