Facebook Google+ Twitter

Zakupy on-line: PE chroni nabywców

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-24 20:59

Parlament Europejski poparł w czwartek propozycję zmian w przepisach dotyczących praw konsumentów, które powinny zwiększyć zaufanie nabywców i zmniejszyć niechęć sprzedawców do zakupów transgranicznych. Wzmocnione zostaną prawa nabywców zawierających transakcje wysyłkowe lub w Internecie

Zakupy on-line: wzmocniona ochrona nabywcy


 / Fot. Materiały promocyjneParlament Europejski poparł w czwartek propozycję zmian w przepisach dotyczących praw konsumentów, które powinny zwiększyć zaufanie nabywców i zmniejszyć niechęć sprzedawców do zakupów transgranicznych. Wzmocnione zostaną prawa nabywców zawierających transakcje wysyłkowe lub w Internecie. Posłowie przegłosowali poprawki, ale wstrzymali się z zajęciem stanowiska nad całością dyrektywy w oczekiwaniu na wynik negocjacji z państwami członkowskimi.

Silne poparcie, jakiego dziś udzielił Parlament Europejski pracom nad zmianami przepisów, którym ton nadaje Andreas Schwab (EPP, DE), będzie dobrym punktem wyjścia do rozmów z państwami członkowskimi nad wspólnym tekstem propozycji.

Nowe przepisy powinny objąć swoim zakresem wszelkie transakcje sklepowe, ale także zakupy internetowe i telefoniczne, a zwłaszcza wzmocnić zasady, na jakich odbywać się będą transakcje międzynarodowe. Przepisy będą określać rodzaj informacji, jakich ma prawo oczekiwać nabywca ze strony oferenta, zasady dostawy towaru, moment przeniesienia ryzyka na odbiorcę, prawo anulowania zamówienia lub zwrotu albo wymiany towaru.

Prawo do świadomego wyboru

W przypadku zamówień internetowych lub wysyłkowych konsument powinien mieć całkowitą pewność od kogo, co i za ile kupuje. Nie będzie ukrytych opłat, a nabywca pozna i będzie mógł zaakceptować końcową cenę zanim złoży internetowe zamówienie.

Zamówiony towar lub usługa powinny zostać dostarczone lub wykonane w ciągu 30 dni. Jeśli termin ten nie zostanie zachowany nabywca może zrezygnować z zakupu. Sprzedawca odpowiada za szkodę lub zagubienie towaru w trakcie dostawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

miku
  • miku
  • 22.04.2011 17:30

korzystam juz calkiem dlugi okres czasu, w sumie od kiedy zalozylem darmowe konto internetowe e-getin, jak naraize bez problemu, a ceny w sieci bez porownania

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.