Facebook Google+ Twitter

Zakupy w internecie. Jak nie upolować kota w worku?

Internet otwiera przed nami wiele możliwości. W sieci możemy kupić prezent, zarezerwować stolik i zamówić jedzenie. I nie ma w tym nic złego. Niestety możemy również otrzymać tzw. kota w worku.

 / Fot. William Helsen; CC BY 2.0 / WikipediaWystarczy kilka kliknięć i zamawiamy to, co tylko chcemy. Wiele sklepów umieszcza swoją ofertę na stronach internetowych i tam możemy dokonać zakupów online. W ten sposób omijamy kolejki i w domowym zaciszu realizujemy swoje zachcianki.

Znana sieć Empik od kilku lat udostępnia stronę, na której możemy kupić książkę, płytę i grę. Mamy również możliwość zamówienia odbitek zdjęć. Oferta internetowa jest bardzo zbliżona do oferty sklepowej. Jednak internet w tym przypadku ma pewną przewagę nad sklepowymi półkami. Otóż strona www.empik.com oprócz tego, że prezentuje nam produkt, umożliwia przeczytanie recenzji i wpisów użytkowników, którzy kupili daną rzecz. Dzięki tym udogodnieniom możemy być prawie pewni, że dany zakup będzie trafiony. Piszę "prawie", ponieważ istnieje ryzyko, że nasz gust będzie się różnił od gustu innych osób.

Nie tylko Empik otworzył się na internautów. Wystarczy wyszukać nasz ulubiony sklep, by sprawdzić, czy możemy dokonać zakupu bez zbędnego chodzenia po odbiór produktu. Jeśli chodzi o ceny, sprawa ma się dwojako. Owszem, cena produktu oferowanego online jest niższa od tego na półce sklepowej, ale warto pamiętać, że musimy zapłacić za przesyłkę. Dla osób, które dokonują większych zakupów, czekają zniżki, a nawet zwolnienie z opłat za dostawę.

O ile takie sklepy jak Empik, Traffic Club, czy Wydawnictwo PWN są miejscem, w którym nie musimy się martwić o to, czy przesyłka do nas dotrze, o tyle na aukcjach internetowych, nie możemy być tego pewni. Najpopularniejszą stroną prezentującą takie usługi jest allegro.pl. Niewątpliwym plusem jest fakt, że wiele rzeczy możemy kupić taniej. Większość produktów ma zdjęcia i opis, ale nie znamy osoby, która oferuje nam daną rzecz. Spis produktów, które możemy nabyć w ten sposób jest nieskończenie długi. Od bluzy, przez zwierzęta, po kołpaki do samochodu.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.