Facebook Google+ Twitter

Zalane umysły

Gdzie jest Bóg i dlaczego nie pomoże modlącym i proszącym powodzianom.

Ten sposób myślenia ma pokazać, że Boga tak naprawdę nie ma, a gdy nawet jest to jest bardzo okrutny. Pędząc tym błyskotliwym tropem myślenie należy ostatecznie zrezygnować z bałamutników, którzy panoszą się wszędzie opowiadając o istnieniu Boga. Ich działalność jest szkodliwa dla Polski, a nauka Jezusa wspiera i głosi nienawiść, mściwość i pogardę dla człowieka o tzw. nowoczesnych poglądach. Jest oczywiste, że elita popierająca ten sposób myślenia jest zbulwersowana postawą Boga. Każdy zwykły człowiek, by pomógł gdyby tylko mógł, ale Bóg nie pomoże. Co za okrutnik!

Podczas tej powodzi zbuntowana natura pokazała co jej uczyniliśmy. Główna rzeka Polski Wisła została zamieniona w rurę ściekową, a nadmiar wody zabrał wszystkie brudy i zanieczyszczenia. Natura dała nam jasną odpowiedź, co zostało zaniedbane. Mam spore wątpliwości czy założenie, że całą odpowiedzialność można zrzucić na naturę, i całkiem sympatyczne zwierzątko zwane Bobrem jest dość poważne.

Bóg nie pomógł, a natura zaatakowała z czynnym i podstępnym agentem pod pseudonimem Bóbr, który dziurawił potajemnie pod osłona nocy wały przeciwpowodziowe. Wały pękały i woda zalewała wsie i miasta. Ogólnie zamierzona ślepota blokuje prawdę o powodzi. To nikt inny jak sam Jezus mówi: "będą patrzyli a nie zobaczą’". Postanowiono odstrzelić winnego Bobra, by sprawiedliwości stało się zadość. Zalanym umysłom - NIE - powiedzieli leśnicy ratując niewinne zwierzątka.

A teraz zrobię skok za wielką wodę, by lekko potrzymać temat. Tam mieszkają dumni Amerykanie, którzy zostali zalani plagą otyłości. Wszystko za sprawą wielkiej ogólnoświatowej sieci (bez nazw i bez reklamy), która utuczyła naród amerykański, ale również jej dynamiczna działalność przynosi efekty w Polsce. Miasta USA są zalane masą grubasów, a powódź otyłości niesie ogromne straty dla gospodarki. Amerykanin potrafi jednak biznes zrobić na wszystkim. Dla amerykańskich grubasów powstał wielki przemysł odzieżowy, który zarabia krocie i tym samym wspiera działalność producenta szkodliwej żywności. Koło obłędu się zamyka. Miarka się przebrała gdy zobaczyłem pokaz mody tłustych amerykanek, który to przekaz miał pokazać, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Utuczonych Amerykanów niezbyt zdrową żywnością teraz trzeba odpowiednio ubrać, a wszystko w imię dobrze zrobionego interesu.

Obie powodzie są bardzo groźne, a ta amerykańska powódź otyłości i sposób rozwiązania problemu daje wiele do myślenia nam Polakom. Robienie biznesu na tragedii ludzi - otyłość jest dramatem współczesnej Ameryki - nie przynosi rozwiązania problemu a wręcz go pogłębia.

Biznes na powodzi, tej polskiej, który śni się wielu przedsiębiorcą, to dramat poszkodowanych powodzian i brak rozwiązania problemu, a nawet jego zwiększenie. Cała filozofia pomocy będzie skupiała się bowiem na jak największym zysku dla firm działających przy usuwaniu skutków powodzi. W imię zysku znów zostanie coś zrobione taniej lub wcale, bo zysk i pomaganie chodzą innymi ścieżkami i zostanie powielony genialny sposób amerykański, że biznes można zrobić dokładnie na wszystkim.

Zapewne wygra pieniądz i jego siła, a przy następnej powodzi znów wszyscy będą się dziwili dlaczego ten Bóg jest taki okrutny. Koło obłędu się zamyka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Kto dziś myśli o powodzianach, a słynny zbiornik w Świnnej Porębię, który był tak ważny decyzją rządu został znów usunięty na dalszy plan...data ukończenia budowy znów została przesunięta tym razem na 2015 rok.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drogie panie ...dziś usłyszałem ile kosztuje komplet podręczników do 4 klasy...jest to ponad 400 zł. Kiedyś można było książki sprzedać lub przekazać młodszemu rodzeństwu. Kto na kim robi i zarabia wielką kasę. Bardzo cierpią na ty rodziny wielodzietne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba wczoraj zapomniałam kliknąć w piątą gwiazdkę.
Oczywiście, że 5* - co dzisiaj uzupełniam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jacenty :) 5+
Zareklamować można wszystko.
Reklama dźwignią handlu, ale w nadmiarze może stać się hamulcem myślenia.
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grażynko :)
Do wstawiania minusów nie potrzeba tutaj specjalnych przywilejów, nawet nie ma wymogu uzasadnienia - wystarczy tylko zarejestrowaniem się podnieść statystyki ilości użytkowników.
Minusy, szczególnie te bez konstruktywnej krytyki bądź też bez jakiegokolwiek innego uzasadnienia, musi wstawiać ktoś, kto bardzo nudzi się bez łaskotek poczucia wartości.
Zmęczenie nudą zamula umysł brakiem spostrzegawczości, że minusowaniem innych 1* nie wzbogaci siebie 5*.
To taka uroda wirtualnego psychopaty ;)

"W nerwicy, której charakterystyczną cechą jest nuda, chory znajduje się w potrzasku."
/Antoni Kępiński/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Magdo właśnie oglądam mecze MŚ i tam są atakowani często zawodnicy, którzy są zagrożeniem dla przeciwnika, a często to jest atak bez piłki. Jedynka bez komentarza to dla mnie taki atak bez piłki )))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grażynko skąd wiesz , że ktoś wbił mi minusa? Oświeć mnie w tej kwestii, jeszcze nikomu nie wlepiłam minusa. zresztą gdybym to zrobiła to z pewnością nie ukrywałabym tego . Nie cierpie szczurów. To mu z Jacentym jesteśmy tacy biedni? Ktoś nas nie lubi:)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten felietonik nie krytykuje działalności konkretnych organizacji, a sposób myślenia, który staje się modny i zatapia zdrowy rozsądek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie zarzucam tobie że zasłaniasz lecz że nie wspomniałeś o tym ale nie dziwię się niszczą każdego kto się odważy krytykować ich działalność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiesław myślisz, że mam jakieś ukryte powody, by zasłaniać swą osobą organizacje charytatywne ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.