Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9796 miejsce

Zalety wspinania się po ściance

Poznaj zalety wspinania się na ściance - jest ich wiele. Nie czekaj więc i ruszaj na ścianki.

 / Fot. pixabayJEST BEZPIECZNYM SPORTEM

Wspinaczka po skałach należy do bezpiecznych sportów, chociaż oczywiście należy zachować ostrożność i przestrzegać pewnych zasad. Jest to także dosyć tania forma aktywności fizycznej - za wstęp na skałkę wspinaczkową zapłacimy tylko 15 zł.

KSZTAŁTUJE SYLWETKĘ

To dobry sposób na spędzanie wolnego czasu także dla tych, którzy dbają o formę i chcą wymodelować sylwetkę. Podczas godzinnej wizyty na skałkach spalimy około 530 kilokalorii. Poza tym to duża korzyść dla naszego zdrowia, podczas wysiłku pracują wszystkie partie mięśni. Wzmocnisz ramiona, brzuch, pośladki, uda oraz łydki.

POMAGA W POKONANIU SŁABOŚCI

Jeżeli masz lęk wysokości to chyba nie muszę pisać, że obawiasz się takiej wspinaczki. Jednak czasami warto się przemóc i postawić sobie zadanie - jeśli poczujesz, że to ponad Twoje siły, zawsze możesz zrezygnować. Psycholodzy polecają tę formę aktywności, ponieważ wzmocnisz pewność siebie, udowodnisz sobie, że niemożliwe nie istnieje oraz pokonasz lęki.

NIE WYMAGA SPRZĘTU

To tani sport, także z tego względu, że nie musisz kupować całej wyprawki. Idąc na skałki pamiętaj jedynie o wygodnych sportowych butach oraz ubraniu, w którym czujesz się swobodnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.