Facebook Google+ Twitter

Zalewski: w PiS potrzeba więcej wolności

- Uważamy, że (w PiS - przyp. red.) istnieje potrzeba większej wolności wewnętrznej - powiedział w dzisiejszym "Kontrwywiadzie" w radiu RMF Paweł Zalewski, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.

Wiceprezes PiS Kazimierz Michał Ujazdowski uważa, że w partii powinno być więcej wolności... / Fot. Dziennik Bałtycki/Grzegorz MehringRazem z marszałkiem Ludwikiem Dornem i ministrem kultury Kazimierzem Michałem Ujazdowskim Zalewski napisał w tej sprawie list to premiera i prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Zalewski zaznaczył, że nie jest to bunt przeciw Kaczyńskiemu, którego pozycja w partii powinna pozostać silna.
- To jest propozycja poprawy funkcjonowania partii i w tej sprawie zawsze z Ludwikiem Dornem mieliśmy podobną opinię - powiedział. Jak dodał zawarte w liście postulaty mają pomóc PiS w byciu "dobrą, konstruktywną, wiarygodną opozycją", i w powrocie do władzy.

Podobnego zdania jest Ludwik Dorn. Razem z Kazimierzem Ujazdowskim i Pawłem Zalewskim napisali w tej sprawie list do Jarosława Kaczyńskiego / Fot. Słowo Polskie Gazeta Wrocławska/TOMASZ HOŁODZalewski, pytany przez prowadzącego rozmowę Konrada Piaseckiego, czy Dornem i Ujazdowskim chce zrezygnować z funkcji wiceprezesa PiS, odpowiedział: - Nie uprzedzajmy faktów, panie redaktorze. Na ten temat nic więcej nie powiem. O tym, że czołowi politycy PiS rozważają taką możliwość napisała dzisiejsza "Rzeczpospolita".

Wiceprezes PiS powiedział też, że prezydent Lech Kaczyński wskaże Donalda Tuska jako kandydata na premiera. - To jest naturalne i nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej - dodał. Uważa też, że gdy potwierdzona zostanie koalicja PO z PSL prezydent nie będzie zwlekał z decyzją i dokona nominacji Tuska.

Pytany o to, czy szefem ministerstwa spraw zagranicznych powinien zostać Radek Sikorski stwierdził, że jest to pytanie do Donalda Tuska. Ale, jak zaznaczył, Sikorski "to polityk, który ma bardzo wysokie kompetencje w tej dziedzinie". Zalewski nie uważa, żeby Sikorski był zdrajcą: - Radek Sikorski nie był członkiem PiS-u - powiedział. Żałuje, że Sikorski zaczął wspierać Platformę Obywatelską, ale uważa, że to jego decyzja. Dodał też, że "nie wie, skąd takie emocje" u ministra obrony narodowej Aleksandra Szczygło, który w sobotnim wywiadzie dla "Polski" powiedział, że Sikorski to zdrajca, któremu trzeba przyłożyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z najwierniejszch i bezszmerowych ostał sie ino Gosio. Temu zaś i za hetmańskiego potomka i jego Sorokę dwa w jednym czynic przyjdzie.
Trzy tenory już zresztą burę (całkiem podobną do burej suki) dostały od prezesa. Porządek musi być.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.