Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14067 miejsce

Zaliczyłeś wpadkę? Trzymaj się nas - reklama w autobusach?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-20 07:58

Zakład Transportu Miejskiego w Warszawie wyraził zgodę na reklamowanie w autobusach strony internetowej promującej środki poronne. O sprawie pisze "Nasz Dziennik". Gazeta dodaje, że sprawą zajmie się Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

Jak podaje "Nasz Dziennik", na uchwytach w stołecznych autobusach widnieją niedwuznaczne napisy "Zaliczyłeś wpadkę? Trzymaj się nas". "Nasz Dziennik" podkreśla, że reklamowana strona internetowa promuje antykoncepcję i środki poronne, co jest sprzeczne z polskim prawem farmaceutycznym.

Jak informuje gazeta, prócz kryptoreklamy antykoncepcji na stronie można znaleźć także wskazówki dotyczące "antykoncepcyjnego pogotowia" - adresy lekarzy.

Dziennik zaznacza, że rzecznik prasowy ZTM w Warszawie Igor Krajnow, nie widzi w reklamie nic kontrowersyjnego. Zdaniem Krajnowa, reklama nie jest "zachęcaniem ani nakłanianiem do czegokolwiek", dlatego ZTM nie bierze odpowiedzialności za jakiekolwiek potencjalne działania wynikające z reklamy. Gazeta podkreśla, że reklama budzi kontrowersje wśród podróżnych. Problemem zainteresowały się władze miasta.

Autobusowymi z reklama ma się zająć także Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Zofia Ulz z GIF, potwierdza, że reklamowanie antykoncepcji i środków poronnych jest sprzeczne z prawem. - Wszystkie środki wczesnoporonne są na receptę - przypomina na łamach "Naszego Dziennika". - Nie wolno reklamować produktów leczniczych, które są wydawane na podstawie recept lekarskich: to wynika z prawa farmaceutycznego.

Ze względu na podawanie na stronie internetowej numerów telefonu konkretnych lekarzy, mogących "udzielić pomocy", doniesienie ma trafić także do Naczelnej Izby Lekarskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.