Facebook Google+ Twitter

Żałoba narodowa - lista odwołanych imprez.

Współautorzy: Marta Czyż

W związku ze wczorajszą tragedią prezydent Lech Kaczyński ogłosił trzydniową żałobę narodową. Z tego powodu zostaną odwołane ważniejsze imprezy.

W niedzielnym wypadku autokaru na tzw. Drodze Napoleona w Alpach francuskich koło Grenoble zginęło 27 polskich pielgrzymów, a 23 zostało rannych. W związku z tym odwołano w Polsce ważniejsze imprezy rozrywkowe i artystyczne.

Do powyższych wydarzeń należy planowany na jutro koncert Roda Stewarta w Gdańsku (na 16:30 zapowiedziano konferencję prasową artysty). 7. Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu (planowany na 19-29 lipca) jest kolejną imprezą, która zostanie zawieszona na czas trzydniowego upamiętniania ofiar tragedii. Nie będzie koncertów w klubie festiwalowym Cafe Australia, znajdującym się na tyłach wrocławskiego Teatru Lalek oraz w klubie Bezsenność. Pod znakiem zapytania stoją również pozostałe wydarzenia, które miały mieć charakter czysto rozrywkowy.

– W tym momencie nie ustaliliśmy dokładnie, z których imprez rezygnujemy – mówi Anna Tatarska, rzecznik prasowy festiwalu. – Z pewnością wszystkie filmy, które planowaliśmy pokazać, zostaną pokazane. Myślę również, że plenerowe projekcje na Rynku trwać będą nadal.

Pod znakiem zapytania stoi też środowy koncert The Rolling Stones. Prawdopodobnie impreza zostanie przeniesiona na godzinę 24.00, kiedy to skończy się żałoba narodowa. Odwołując powyższe wydarzenia kulturalne i rozrywkowe organizatorzy mają w zamiarze uczcić pamięć ofiar wczorajszego tragicznego wypadku.

Żałoba narodowa zakończy się w najbliższy czwartek. Prawdopodobnie punkty weekendowego programu nie zostaną więc zmienione.

Szczegółowych informacji o odwołanych imprezach szukaj na stronie: www.enh.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.