Facebook Google+ Twitter

Żałosna "elita"

Chcesz się wylansować? Masz dużo pieniędzy, ale ludzie cię nie szanują? Pokaż kim naprawdę jesteś i zaloguj się na www.elita-polski.pl.

Strona główna serwisu. / Fot. www.elita-polski.plTen „prestiżowy” serwis powstał z myślą o tych, którzy są „wybrani”. Do wybranych, według twórców serwisu zaliczają się osoby z wyższym wykształceniem, posiadające wysokie stanowisko w firmie bądź instytucji, ewentualnie poziom wysokiej klasy specjalisty wśród wolnych zawodów. Jak wskazują twórcy – istotna jest również „bardzo dobra pozycja finansowa”. Pracujesz w pocie czoła i zarabiasz 2000 zł? Nie zalogujesz się tam. To nie dla biedaków.

Po co to wszystko?


Żebyś mógł poczuć się członkiem elity. Jeśli nie zapraszają cię do miejsc, gdzie bywa prawdziwa elita albo nie lubisz sztuki i nie interesuje cię bywanie na premierach teatralnych czy otwarciach wystaw – lans w internecie jest właśnie dla ciebie. Czym wyróżniają się z tłumu najważniejsze osoby w kraju? Jak piszą twórcy portalu: "Mają one prestiż, władzę i pieniądze." Zaliczają oni do tej grupy „współwłaścicieli firm, wysokiej klasy menedżerów i specjalistów oraz przedstawicieli wolnych zawodów". Jak dodają - "każdy z nich decyduje o funkcjonowaniu firm i instytucji, w których zatrudnione są miliony Polaków".

Twórcy portalu chwalą się, że stworzyli w Polsce pierwszy i niepowtarzalny ekskluzywny portal. Jak piszą: - Dzięki niemu, wybrane osoby mogą uczestniczyć w prestiżowej społeczności, której Użytkownicy (pisownia oryginalna) budują nawzajem swoją własną pozycję.
Brzmi to jak żywcem wyjęte z przysiąg masonerii.

Na początku było Grono


To nie pierwszy portal społecznościowy, który chce wypłynąć na swojej ekskluzywności. W Polsce w ten sposób działało grono.net. Do Grona nie można było się zapisać. Trzeba było zostać zaproszonym przez kogoś, kto już jest w środku. Od początku jednak znalazło się właśnie grono ludzi, którzy z tego powodu bojkotowali ten serwis. Przez kilka lat Grono radziło sobie naprawdę nieźle, ale obecnie podupada, mocno zranione przez naszą-klasę i dożynane przez Faceboka. I chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie pomyśli dziś, że Grono jest portalem elitarnym.

A co będą z niego mieli właściciele ekskluzywnego portalu? Każdy kto zostanie przyjęty w poczet członków uzyska „elitarne” konto pocztowe np. adam.kowalski@elita-polski.pl. Twórcy serwisu liczą być może, że faktycznie zaloguje się tam sporo osób z dużymi pieniędzmi i zarobią krocie na wysyłaniu im reklam (to rzeczywiście dobra grupa docelowa).

Śmietanka nietowarzyska


Zapominają chyba jednak, że ci, którzy zarabiają dużo, mają wysoki prestiż oraz władzę – nie lubią tracić swojego czasu. Jest to o tyle dziwne, że twórcą tego portalu jest były newsowiec i dziennikarz radia PiN. Sam portal ma swoje centrum w jednym z bloków na warszawskim Mokotowie (w tym samym mieści się kościół Uczniowie Ducha Świętego). Dlatego nie spodziewałbym się na portalu nikogo więcej ponad usiłujących się wylansować dwudziestokilkuletnich doradców finansowych czy dziewczyn sprzedających kosmetyki popularnej firmy swoim koleżankom. Chyba nikt poważny nie będzie w stanie uwierzyć, że obecność na takim portalu pomoże w poprawieniu swojej pozycji społecznej. W prawdziwym życiu może się stać wręcz odwrotnie. Prawdziwa elita nie musi na siłę udowadniać, że nią jest. Tylko twórca dopisze sobie w CV, że miał swój własny portal społecznościowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

no padło!

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://vbeta.pl/2009/05/31/elita-polskipl-przestala-istniec/

I PADŁO :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.05.2009 21:27

z chińskim nieco żartowałem... ale z ZSOO - nie;
cieszy, Maćku, że doceniasz:-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie wiem, czy chciałbym walczyć ze słownikiem chińskim... raczej skorzystam z internetowego tłumaczenia, w końcu mamy już XXI wiek, więc słowniki które się pożycza - odeszły do lamusa. zaś jeśli chodzi o zoo - to chyba trafne porównanie z Elytą...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.05.2009 12:53

nota bene - do ZOO też nie wejdziesz bez biletu, choć tam nie zawsze elita...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.05.2009 12:52

Tacy jak my mają zdolności lingwistyczne , do tłumaczenia polemik pożyczę Ci słownik, Maćku:-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że chciałbym mieć elitarny mail! ale co ja poradzę, że nie zarabiam kokosów (tak, tu mnie boli i zazdroszczę tym, którzy dzięki temu mogą się stać członkami elity) i na dodatek wykształcenie mam takie jak Kwaśniewski...

mój artykuł wyświetlany jest w Chinach. Dostałem już nawet kilka polemik, ale niestety nie znam chińskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Dobry tekst Macieju. A może i Ty byś chciał mieć elitarny e-mail?

Jest tez tam ciekawa informacja:
"UWAGA! Gdyby Użytkownikiem naszego Portalu chciał zostać, np. właściciel hotelu, może również liczyć na gości z niemal całej Europy, Ameryki Północnej i kilku państw w Azji, gdyż także tam wyświetlana jest strona www.elita-polski.pl."

Prestiż. A czy Twój artykuł tez jest wyświetlany w kilku krajach Azji?

:)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.