Facebook Google+ Twitter

Żałosni żołnierze, żenująca kradzież w rocznicę powstania

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-04 15:42

Stołeczny Ratusz uważa, że powstańcom warszawskim i kombatantom należą się przeprosiny za kradzież aparatu prądotwórczego z Kopca Powstania Warszawskiego. Aparat zasilał reflektory, oświetlające umieszczoną na Kopcu Kotwicę - symbol Polski Walczącej.

Do kradzieży doszło w nocy z soboty na niedzielę. Wartę na Kopcu pełnili żołnierze ze stołecznego pułku ochrony, którzy nie zdołali upilnować agregatu. Policja i Żandarmeria Wojskowa wyjaśniają, jak mogło dojść do kradzieży podczas pełnienia warty.

Zdaniem rzecznika stołecznego Ratusza Tomasza Andryszczyka, wina żołnierzy pełniących wartę jest jednoznaczna, ponieważ w czasie służby opuścili Kopiec. Rzecznik dodał, że poza jednoznacznie negatywna oceną aktu kradzieży, na pewno trzeba zrobić wszystko, żeby taka sytuacja się nie powtórzyła. Być może należy też przeprosić Powstańców Warszawy.

Wartę na Kopcu Powstania Warszawskiego pełnią na zmianę żołnierze, policjanci i straż miejska. 1 sierpnia zapalono tam znicz, który ma płonąć przez 63 dni. Tyle ile trwało powstanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.