Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34700 miejsce

Załóż własną firmę

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2007-09-12 11:10

Pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej w programie Aktywność Twoją Szansą przyznane będą do końca września Wrocławianka Regina Karkoszka straciła pracę, gdy upadł zakład nasiennictwa. Z 25-letnim stażem i dyplomem inżyniera rolnictwa nie bardzo wyobrażała sobie swoją przyszłość. Teraz z powodzeniem prowadzi własną firmę.

Regina Karkoszka, która prowadzi sklepik z upominkami i agencję opłat w Biedronce. / Fot. Słowo Polskie Gazeta Wrocławska/ Marcin OsmanDla kobiety w moim wieku znalezienie zatrudnienia jest bardzo trudne, dlatego myślałam, aby wziąć sprawy w swoje ręce. Ale gdyby nie projekt „Aktywność Twoją Szansą” sama chyba nigdy nie zaryzykowałabym prowadzenia biznesu.- mówi Regina Karkoszka. Wspomniany projekt realizowany jest przez Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu ze środków Unii Europejskiej.

Nie tylko chęci

Aby otrzymać dofinansowanie, musiała przedstawić urzędnikom biznesplan. Pomógł jej mąż, z wykształcenia ekonomista. Razem przeanalizowali dostępne lokalizacje i okoliczną konkurencję. Początkowo miała powstać kwiaciarnia, ale w końcu postawili na sprzedaż i artystyczną dekorację upominków. Swój sklepik stworzyła w Biedronce przy ulicy Mińskiej, w miejscu, gdzie kiedyś była agencja opłat. – W trakcie organizowania wszystkiego pomyślałam, że sprzedaż upominków oraz prowadzenie agencji można połączyć i dodatkowo na tym zarobić.

Nie została na starcie

Interes ruszył 15 stycznia tego roku. Dofinansowanie w wysokości ponad 12 tysięcy złotych przeznaczyła na organizację sklepiku oraz zakup towaru. – Bez tych pieniędzy nie odważyłabym się rozpocząć działalności biznesowej – mówi pani Regina. – Własna firma, oprócz przynoszenia dochodów, pozwala mi czuć się znowu potrzebną. Chociaż nie ukrywam, że chętnie wróciłabym do swojego zawodu.

Urzędnicy kontrolują

Co jakiś czas urząd pracy kontroluje, jak funkcjonuje sklepik Reginy Karkoszki. – W programie EFS 1.3 Aktywność Twoją Szansą – środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej będą przyznane do końca września 2007 r. – informuje Agnieszka Turów z Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu. – PUP we Wrocławiu udzielił już około 150 dotacji.

Służy radą

Po sukcesie sklepiku z upominkami Regina Karkoszka postanowiła pójść za ciosem i otworzyć kolejny punkt w Polomarkecie przy ul. Budziszyńskiej. Zatrudniła też osobę do pomocy.– Każdą zarobioną złotówkę reinwestuję, nie ograniczam się wyłącznie do prowadzenia działalności, na którą dostałam dotację, poszukuję nowych możliwości zarobkowania – mówi przedsiębiorcza wrocławianka. W Powiatowym Urzędzie Pracy przyjmowane są wnioski o dofinansowanie. Tym razem ze środków Funduszu Pracy. Maksymalnie na start własnego biznesu można otrzymać – 13221 zł.
LR

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.