Facebook Google+ Twitter

Założenia ustawy medialnej poznamy już niebawem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-04 13:19

W ciągu jednego lub dwóch dni poznamy założenia ustawy medialnej - zapowiedział przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski. Teraz nad ustawą pracują politycy Lewicy.

Jak mówi przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski, projekt wymagał jeszcze dopracowania po względem legislacyjnym, tak aby nie mógł jej zakwestionować Trybunał Konstytucyjny. Szef Sojuszu nie chce określać konkretnej daty zakończenia tych prac, ale przewiduje, że być może jeszcze na tym posiedzeniu Sejmu dokument trafi do marszałka Sejmu i w przyszłym tygodniu prezydium mogłoby się nim zająć.

Przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski mówi, że poprawki dotyczące projektu nie zmieniają jego głównych założeń, które dotyczą likwidacji abonamentu, powstania nowej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, ośrodków regionalnych i licencji programowej. Jego zdaniem być może za dwa dni ustawa zostanie zaprezentowana opinii publicznej.

Projekt ustawy medialnej zakłada, między innymi, finansowanie mediów z Funduszu Misji Publicznej, który będzie utworzony przy Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Jak mówi Zbigniew Chlebowski, będzie to wymagało uwzględnienia w budżecie państwa likwidacji abonamentu i zwiększenia środków na KRRiTV. Ustawa zakłada także powołanie nowej KRRiT. Ma ona liczyć siedmiu członków, trzech ma wskazywać Sejm, po dwóch - Senat i prezydent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.