Facebook Google+ Twitter

Założyciel Facebooka chce zapewnić uchodźcom dostęp do internetu

Mark Zuckerberg chce zapewnić dostęp do internetu uchodźcom. Założyciel Facebooka wystąpił na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

 / Fot. edar/CC0Założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg poinformował o najnowszych planach swojej firmy. Jak się okazuje spółka zamierza zapewnić dostęp do internetu wszystkim uchodźcom – informuje Sputnik.news.

Wygłaszając mowę na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku Mark Zuckerberg przyznał, że jego firma chce dotrzeć z internetem do najbardziej potrzebujących, do uchodźców. Facebook ma w tym celu ściśle współpracować z komisarzem ONZ do spraw uchodźców.

Zuckerberg wyjaśniał, że dostęp do internetu w obozach dla uchodźców pozwoli im na swobodną komunikację ze swoimi bliskimi, a także na poszukiwanie zagubionych członków rodziny.

- Facebook znajduje się w wyjątkowej sytuacji i jest w stanie pomóc tym, którzy tego naprawdę potrzebują — przyznał szef jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek świata.

Plan Zuckerberg ma być częścią pięcioletniej kampanii, która zakłada zapewnienie dostępu do internetu wszystkim mieszkańcom planety. To z kolei, jak przekonuje, ma pomóc w realizacji programu ONZ do walki z ubóstwem.
Plan poparł już znany z działalności charytatywnej lider zespołu U2 Bono, założyciel firmy Microsoft Bill Gates, brytyjski miliarder Richard Branson, jeden z założycieli Wikipedii Jimmy Wales i aktorka Charlize Theron.

Sylwia Arlak (aip)


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.