Facebook Google+ Twitter

Założyciel Facebooka prześladowany przez użytkownika własnego serwisu

Mark Zuckerberg, założyciel i jeden ze współwłaścicieli najbardziej popularnego serwisu społecznościowego na świecie, zwrócił się do sądu o pomoc w kwestii nękania go przez jednego z użytkowników Facebooka.

Mark Zuckerberg założyciel facebooka / Fot. Andrew Feinberg (CC BY 2.0 Attrib.) http://www.flickr.com/photos/andrewfeinberg/2325429540/in/photostream/Mark Zuckerberg skierował sprawę do sądu w Kalifornii, wnosząc o zakaz zbliżania dla użytkownika Pradeepa Manukondy, który w sposób natrętny chciał dodać go do grona swoich znajomych. Oprócz chęci pozostania przyjacielem Marka, podejrzany wysyłał e-maile zawierające ofensywne treści, podjął się śledzenia Zuckerberga, a także za pomocą informacji pochodzących z portalu dotarł do jego rodziny. Sąd przychylił się do prośby, wydając tymczasowy zakaz zbliżania na czas trwania procesu, zaś Zuckerberg przez ostatnie dni utrzymywał na swoim portalu społecznościowym tzw. low profile - taki, który daje mało informacji o jego właścicielu i wprowadza ograniczone możliwości kontaktu.

I chociaż sprawa wydaje się być troszeczkę humorystyczna, a internauci podchodzą do problemu w sposób lekceważący, to z pewnością budzi, a przynajmniej powinna budzić, pewne poważne wątpliwości. Wątpliwości dotyczące poziomu prywatności i bezpieczeństwa na Facebooku oraz na innych podobnie działających portalach. Bo jakkolwiek portal, to tylko narzędzie do komunikacji - narzędzie w rękach ludzi - to niestety ta sprawa pokazuje wyraźnie, iż oferowane standardy bezpieczeństwa nie są wystarczające. Mam tu na myśli brak wyraźnych, sugestywnych ostrzeżeń przed ujawnianiem swoich danych osobom postronnym.

Można by rzec złośliwie: "kto mieczem wojuje, od miecza ginie", albowiem to nie kto inny jak właśnie Mark Zuckerberg, w dużej mierze odpowiedzialny jest za społecznościowy boom w internecie. Boom niosący nowe możliwości i nowe zagrożenia. Czy fakt, żeCEO (dyrektor generalny) Facebooka, na własnej skórze przekonał się o zdradliwej łatwości nawiązywania kontaktów w internecie, zmieni cokolwiek w polityce prywatności firmy i portalu?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Jak to w życiu. Wszystko ma swoje plusy i minusy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
natalia szpernoga
  • natalia szpernoga
  • 28.02.2011 17:40

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaalllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll
;0; 0000000000000000000000000000000000;;;;;;;;;;0];.......;]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]] ]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.02.2011 15:30

Chwała Markowi,dobrą rzecz założył,akurat to,co potrzebne ludziom Dobrej Woli!Ale powiem,że dziś od rana tu na Ukrainie ja nie mam dostępu do wielu witryn internetowych,m.in.do Fasebook,Interii,TVP,i innych.I uważam,że to jest jakaś celowa akcja,bo np.na ruskie,lub ukraińskie domeny bez ograniczeń,jakoś występuje wyjątkiem Wiadomości2.pl!!!No i dobrze!!!:-))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

:D
Nie ma się co śmiać :/ Jak człowiek nie potrafi dobierać słów, to się później musi głupio tłumaczyć :D
Powinienem napisać 'napastliwych'

Komentarz został ukrytyrozwiń

hehe dobry przykład ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmm, użyłem takiego określenia, bo tu nie chodziło o stricte obraźliwe słowa, ale takie będące formą ataku
Dla przykładu "DAWAJ K...A MNIE DO ZNAJOMYCH; MAM K...A DO TEGO PRAWO, SŁYSZYSZ?"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.