Facebook Google+ Twitter

Założyciel Microsoftu wspiera walkę z malarią. Robi to, bo twierdzi, że koncerny nie chcą walczyć z chorobami ludzi ubogich

Zdaniem Billa Gatesa, założyciela Microsoftu, koncerny farmaceutyczne nie inwestują wystarczających środków w walkę z chorobami takimi jak malaria, bo dotykają one ubogich.

 / Fot. AP Photo/Seth Wenig- W kapitalizmie badania naukowe są niedofinansowane, bo społeczeństwo nie czerpie doraźnego pożytku z osiągnięć wynalazców - podkreśla Bill Gates, którego fundacja wspiera badania nad "niedochodowymi" terapiami przeciwko malarii i innym chorobom trapiącym mieszkańców krajów rozwijających się. Miliarder i filantrop dotuje firmy farmaceutyczne, którym nie opłaca się prowadzić badań nad zwalczaniem chorób będących przypadłością ludzi ubogich, którzy z punktu widzenia branży farmaceutycznej, jak i większości innych, są klientami drugiej kategorii.

Sposób, w jaki fundacja Gatesów wspiera firmy farmaceutyczne, różni się od typowych grantów. To "inwestycje okołoprogramowe" - model dofinansowania zakładający możliwość zysku, którym dotowana branża dzieli się z dotującą ją fundacją, a ta przeznacza go na kolejną charytatywną inwestycję.

Bloomberg/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.