Facebook Google+ Twitter

"Żałuję, że nie znam nut" -wywiad z Sebastianem Karpielem-Bułecką

Góral z krwi i kości. Nie lubi o sobie opowiadać. Od ośmiu lat stoi na czele zespołu Zakopower. Właśnie ukazał się ich świąteczny album "Kolędowo". Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Sebastian Karpiel – Bułecka.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu Wychowując się na Podhalu, z góralską muzyką miał do czynienia na co dzień. Co więcej, jak sam podkreśla, muzykalność miał zapisaną w genach. Swoje pierwsze skrzypce dostał w wieku siedmiu lat. "Naukę gry na tym instrumencie wspominam jako magiczne chwile w moim życiu" - przyznaje Sebastian Karpiel - Bułecka. Artysta wspomina, że oczywiście zdarzały mu się kryzysowe momenty, kiedy odkładał na bok skrzypce i zajmował się czymś innym, ale szybko mu to przechodziło i wracał do muzykowania. Mimo że w świecie dźwięków żył od najmłodszych lat, do dziś nie zna nut, bo nie zdecydował się na naukę w szkole muzycznej. "Z drugiej strony ma to swoje dobre strony, bo może właśnie dzięki temu moje granie jest tak oryginalne" - zaznacza muzyk.

Osiem lat temu powstał zespół "Zakopower", którego Sebastian Karpiel - Bułecka od początku jest liderem. Stworzyli nową jakoś na polskim rynku - ich muzyka to połączenie tradycyjnej góralskiej muzyki z mocniejszymi, nowoczesnymi dźwiękami. "Nie zastanawiałem się, czy to się komuś spodoba, czy nie" - przyznaje wokalista. "Nagraliśmy materiał, który nam się podobał i bardzo rajcował i okazało się, że więcej osób podziela nasze zdanie" - dodaje. Ich debiutancka płyta pokryła się złotem, zaczęli grać koncert za koncertem i zdobywać coraz więcej nagród i wyróżnień.

Wokalista Sebastian Karpiel - Bułecka gościł w redakcji W24 / Fot. W24Kilka tygodni temu na rynku pojawiła się płyta "Kolędowo" grupy Zakopower, na której znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy, a także tradycyjne góralskie pastorałki. "Gramy razem od ośmiu lat i uznaliśmy, że to właściwy czas na nagranie takiego materiału" - wyjaśnia Sebastian Karpiel - Bułecka. Muzycy zdecydowali się na wydanie dwupłytowego albumu - na jednym krążku znalazły się świąteczne melodie, a na drugim - zapis koncertu, który zespół zagrał kilka lat temu w kościele w Kościelisku. "Święta to niezwykły czas i śpiewając kolędy, możemy wyrazić swoją radość z narodzenia Chrystusa" - podkreśla wokalista.

Muzycy są również w trakcie pracy nad kolejnym albumem z ich własnymi utworami. Jednak ze względu na to, że grają wiele koncertów zarówno w Polsce, jak i zagranicą, mają mało czasu na nagrywanie nowych utworów. "Płyta na pewno ukaże się już w przyszłym roku i myślę, że będzie interesująca" - zapewnia Sebastian Karpiel - Bułecka. Oprócz muzykowania, stara się również znaleźć czas na rysowanie i projektowanie domów, bo z wykształcenia jest właśnie architektem.

Obejrzyj cały wywiad z Sebastianem Karpielem - Bułecką:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.