Facebook Google+ Twitter

Zamach bombowy w kościele na Jawie. Dwadzieścia osób rannych

W czasie mszy świętej, 25 września 2011 r., w kościele protestanckim w miejscowości Solo na Jawie doszło do zamachu samobójczego. Zamachowiec wysadził się przed wejściem do świątyni. Dwie osoby nie żyją, dwadzieścia jest rannych.

Kościół katolicki na wschodnich rubieżach Indonezji - Papua/Wamena / Fot. Piotr ŚmieszekNa indonezyjskiej wyspie Jawa po raz kolejny dali o sobie znać islamscy ekstremiści. W minioną niedzielę doszło do krwawego w skutkach zamachu bombowego, który miał miejsce podczas nabożeństwa w katolickim kościele protestanckim Keputon Bethel w miejscowości Solo.

W wyniku eksplozji śmierć poniosły dwie osoby, a ponad dwadzieścia jest rannych. Ze wstępnych ustaleń policji wiadomo, iż jedną z ofiar jest zamachowiec samobójca. Jak dotąd nie udało się ustalić jego tożsamości.

To kolejny - w tak krótkim okresie - krwawy akt nietolerancji religijnej w Indonezji, po zamieszkach wywołanych 11 września na Molukach.

Śmierć z rak muzułmanów poniosło już sześć osób, a kilkadziesiąt innych zostało rannych.

Stanowczy głos w sprawie zabrał wczoraj prezydent Republiki Indonezji Susilo Bambang Yudhoyono, który zdecydowanie potępił niedzielny zamach, obiecując podjęcie wszelkich środków w celu wykrycia jego inicjatorów i mocodawców.

Jawajskie miasto Solo niestety bardzo często pojawia się w mediach - w związku z działalnością fundamentalistów islamskich. W okresie od czerwca 2010 w akcjach policji w rejonie miasta zlikwidowano 10 terrorystów.

Również najbardziej kontrowersyjny kleryk muzułmański w Indonezji, sędziwy Abu Bakar Bashir, którego procesem o wspieranie terrorystów w prowincji Aceh, żyła na początku roku cała Indonezja, pochodzi z Solo oraz działa w tym mieście.

Inni polecają:
Dziwny spot kandydata PO. Najgorsza reklamówka w kampanii? [wideo]
Satelita UARS spadł na Ziemię. Wciąż nie wiadomo gdzie
VII edycja Warszawskiego Festiwalu Gitarowego w listopadzie 2011 roku
Sukcesy Ilony Felicjańskiej


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.