Facebook Google+ Twitter

Zamach bombowy w Pakistanie. Zginęło co najmniej 8 osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-14 11:33

Co najmniej osiem osób zginęło w północno-zachodnim Pakistanie w wyniku zamachu bombowego przeprowadzonego w mieście Dear Ismail Khan. Jednocześnie w sąsiednim rejonie Południowego Waziristanu co najmniej trzy osoby poniosły śmierć po ataku amerykańskiego samolotu bezzałogowego na pozycje talibów.

Według policji ładunek podłożony na zatłoczonym bazarze w Dera Ismail Khan zawierał ponad pięć kilogramów materiałów wybuchowych. Zniszczeniu uległy sklepy i stragany, a także kilkanaście samochodów. Policja uważa, iż zamach jest odwetem talibów za prowadzenie operacji antytalibańskiej w Dolinie Swat przez armię pakistańską oraz za naloty przeprowadzane na terytoriach plemiennych przez bezzałogowe samoloty amerykańskie, a w ostatnich dniach także przez lotnictwo Pakistanu. Talibowie zapowiedzieli, że będą atakować miasta w całym Pakistanie w odpowiedzi na operacje pakistańskiej armii.


Dzisiejszy nalot w Południowym Waziristanie wymierzony był w znajdujący się obóz treningowy talibów. Rakiety uderzyły w konwój pojazdów wiozących najprawdopodobniej oddział ekstremistów islamskich. Walki z talibami trwają także w rejonie Dir, gdzie miejscowe milicje plemienne zabiły pięciu ekstremistów oraz zajęły ich trzy fortyfikacje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.