Facebook Google+ Twitter

Zamach ETA na siedzibę baskijskiej telewizji publicznej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-31 14:32

Organizacja terrorystyczna ETA zaatakowała główną siedzibę baskijskiej telewizji publicznej w Bilbao. W południe eksplodował zaparkowany pod gmachem telewizji samochód-pułapka.

Część budynku telewizji została poważnie uszkodzona. Nie ma ofiar ani rannych, bo godzinę przed eksplozją anonimowy rozmówca poinformował o podłożeniu bomby baskijską straż pożarną. Mężczyzna dzwonił z komórki, która należała do właściciela samochodu-pułapki. Auto zostało o świcie ukradzione. Jego kierowcę policja znalazła przywiązanego do drzewa kilkanaście kilometrów od Bilbao.

W tym samym gmachu, w którym mieści się baskijska stacja, swoje siedziby mają prawicowa telewizja Antena 3 i prawicowy dziennik "El Mundo".

Eksplozja w Bilbao jest drugim w tym roku zamachem przeciwko hiszpańskim mediom. Pół roku temu eksplodował ładunek pod gmachem baskijskiej gazety "El Correo". Dzisiejszy atak jest prawdopodobnie zemstą, po tym jak policja aresztowała przywódcę ETA oraz jego następcę.

Separatystyczna organizacja powstała w 1973 roku i walczy o utworzenie niepodległego Kraju Basków. W zamachach ETY zginęło ponad 800 osób.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: zamach ETA Bilbao


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.