Facebook Google+ Twitter

Zamach na Angelę Merkel w Afganistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-06 19:04

Niemieckie media informują o próbie zamachu na kanclerz Angelę Merkel, jaką mieli przeprowadzić Talibowie podczas jej niezapowiedzianej wizyty w Afganistanie. Powołują się przy tym na przedstawiciela Talibów.

Sabiullah Mudżahid powiedział agencji prasowej DPA i tygodnikowi „Der Spiegel", że celem dwóch rakiet, które zostały wystrzelone w kierunku niemieckiej bazy wojskowej w Kunduzie był rządowy samolot z kanclerz Merkel na pokładzie. Rzecznik Talibów powiedział, że wiedzieli oni o utrzymywanej w tajemnicy wizycie kanclerz Niemiec w Afganistanie.

Merkel odwiedziła rano bazę w Kunduzie. Według rzecznika niemieckiego rządu, rakiety wystrzelono 20 minut po odlocie rządowej maszyny. Rzecznik powiedział, że spadły one poza terenem obozu i lotniska i nie wyrządziły żadnych szkód.

Tymczasem przedstawiciel Talibów stwierdził w rozmowie z niemieckimi mediami, że po wybuchu rakiet na lotnisku zapanował chaos. Jego zdaniem, były ofiary w ludziach. Agencja prasowa DPA wskazuje, że informacje podawane przez Talibów często są sprzeczne lub niewiarygodne.

Sama Merkel nie skomentowała możliwego zamachu na jej osobę. W sztabie Bundeswehry w Mazar-i-Szarif powiedziała jedynie, że zaangażowanie niemieckiej armii na północy Afganistanu nadal jest i będzie konieczne w następnych latach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.