Facebook Google+ Twitter

Zamach na lotnisku w Pakistanie. Talibowie przyznali się do ataku

W niedzielę, w nocy zostało zaatakowane lotnisko w Karaczi w Pakistanie. Doszło do kilku wybuchów, padły strzały, a samoloty stanęły w płomieniach.

 / Fot. PAP/EPA/REHAN KHANZ niedzieli na poniedziałek od strzałów na lotnisku w Karaczi zginęło co najmniej 26 osób w tym trzech urzędników bezpieczeństwa. Są też ranni. Płonące samoloty, strzelanina, wybuchy to wynik ataku uzbrojonych powstańców. Napastnicy wtargnęli na teren lotniska w późnych godzinach nocnych. Ze wstępnych, jeszcze niepotwierdzonych raportów wynika, że napastnicy weszli na teren lotniska posługując się fałszywymi dowodami tożsamości.

Naoczni świadkowie opowiedzieli o brutalnej strzelaninie. Lokalne media poinformowały również, że co najmniej trzy samoloty stanęły w płomieniach.

-Pracowałem właśnie w moim biurze kiedy usłyszałem wybuch - jeszcze więcej eksplozji, a potem tylko odgłosy strzelaniny- powiedział jeden z pracowników lotniska z AP. Mężczyzna i jego kolega zdołali uciec wyskakując z okna. Kiedy opuszczali lotnisko zobaczyli ogromne chmury dymu.

Teren lotniska został zamknięty przez jednostki policji i wojska. Zaczęto dokładnie kontrolować wszystkie przyjeżdżające karetki pogotowia. Wszystkie loty do Karaczi zostały przekierowane na inne lotniska.

Odpowiedzialność za atak na międzynarodowe lotnisko wzięli na siebie talibowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.