Facebook Google+ Twitter

Zamach na prezydenta Inguszetii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-22 08:36

Junus - Bek Jewkurow, prezydent Inguszetii został ciężko rannny ranny w wyniku wybuchu bomby. Ładunek wybuchowy był umieszczony prawdopodopodobnie przy drodze, którą jechał polityk. Niewykluczone, że bombę o dużej sile rażenia zdetonował samobójca, który był w aucie zaparkowanym na poboczu drogi.

Oprócz prezydenta Jewkurowa ucierpiały dwie osoby znajdujące się w aucie. Jego brat Uwajs też został ciężko ranny lub - według innych źródeł - zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Rany odniósł również ochroniarz prezydenta. Z Moskwy na miejsce zdarzenia wyleciała specjalna grupa, która ma pomóc w wyjaśnieniu okoliczności zamachu.

Junus-Bek Jewkurow, to zawodowy wojskowy, który w październiku został mianowany przez Moskwę na prezydenta. Inguszetia - podobnie jak Czeczenia - leży na rosyjskim Kaukazie Północnym gdzie często dochodzi do aktów przemocy. Nowy prezydent miał za zadanie uspokoić sytuację w republice. Poczatkowo próbował dialogu ze zbrojną opozycją, ale ostatnio wypowiadał się coraz częściej za metodami siłowymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.