Facebook Google+ Twitter

Zamach na punkt wyborczy w Pakistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-28 16:30

W zachodnim Pakistanie w zamachu na lokal wyborczy zginęło ponad 30 osób, a 15 jest rannych. Miały się tam odbyć wybory uzupełniające do parlamentu Północno-Zachodniej Prowincji Granicznej.

Zamachowiec samobójca podjechał pod punkt wyborczy, mieszczący się w szkole i zdetonował ładunek wybuchowy, ukryty w samochodzie. Wybuch zrujnował budynek szkolny, pod którego gruzami zginęły dzieci, policjanci oraz kilka głosujących osób. Ranni, którzy trafili do szpitala, są w stanie krytycznym.

W rejonie, w którym doszło do zamachu, siły rządowe toczą od kilku miesięcy walki z ekstremistami islamskimi. Islamiści z pobliskiej Doliny Swat żądają wprowadzenia na terenie objętym ich kontrolą prawa koranicznego oraz miejscowych kodeksów plemiennych w miejsce obowiązującego w całym Pakistanie prawodawstwa. Pakistan od wielu miesięcy jest nękany zamachami terrorystycznymi. Przeprowadzają je islamscy radykałowie przeciwni współpracy władz państwowych z siłami NATO walczącymi z talibami w niedalekim Afganistanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.