Facebook Google+ Twitter

Zamach na szefa Pentagonu. Kto strzelał do Leona Panetty?

Jak donosi "Daily Telegraph", próba zamachu na szefa Pentagonu była wcześniej przygotowana. Wiadomo już kim był afgański napastnik.

Kilka dni temu w artykule "Próba zamachu na szefa Pentagonu Leona Panettę?" pisałem o sprzecznych informacjach agencji prasowych oraz oświadczeniu rzecznika Pentagonu, który wykluczył, że incydent na lotnisku w Afganistanie był zamachem.

Teraz wiemy już, że była to próba zamachu dokładnie wcześniej przygotowana, a napastnik był tłumaczem i pracował dla brytyjskich oficerów w bazie Bastion Camp. Jak donosi "Daily Telegraph", Royal Military Police prowadzi w tej sprawie śledztwo, powołano także specjalną komisję.

Zamachowiec, mimo wysiłków brytyjskiego personelu medycznego, zmarł w szpitalu od rozległych poparzeń i zatrucia dymem. Atak na Panettę miał miejsce w czasie lądowania szefa Pentagonu na brytyjskim lotnisku w południowym Afganistanie.

Samochód, którym Afgańczyk wjechał na teren lotniska, przerywając kordon bezpieczeństwa był skradziony i wypełniony pojemnikami z łatwopalną cieczą.

Rzecznik NATO poinformował, że w trakcie próby zamachu został ranny jeden brytyjski żołnierz, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 18.03.2012 19:45

szkoda,że zamach się nie udał ,czym jankesi różnią się od hitlerowców?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.