Facebook Google+ Twitter

Zamach na żołnierzy NATO w Kandaharze

Policja afgańska twierdzi, że wśród żołnierzy są ofiary śmiertelne po samobójczym zamachu bombowym na jeden z patroli w prowincji Kandahar na południu Afganistanu. Siły NATO poinformowały tylko o "wielu rannych".

Według policji afgańskiej, w poniedziałek zamachowiec-samobójca podjechał na rowerze do żołnierzy kanadyjskich, którzy rozdawali dzieciom cukierki. Kilku żołnierzy zginęło, a kilkunastu zostało rannych. Oficer policji powiedział też, zastrzegając sobie anonimowość, że rannych zostało ok. 25 cywilów, w większości dzieci.

Reuter pisze, że rzecznik Talibanu Kari Mohammad Jusuf poinformował telefonicznie, iż zamachu dokonał młody talib z Kandaharu.

Dzień wcześniej siły NATO zakończyły na południu Afganistanu dwutygodniową ofensywę, podczas której zabito ponad 500 talibów.

Rząd polski zdecydował o wysłaniu w przyszłym roku dodatkowego kontyngentu około tysiąca polskich żołnierzy do Afganistanu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Taki naród jak nasz (40 mln) powinien niewielką liczbę żołnierzy (na ochotnika) wysyłać z wielkimi naszymi sprzymierzeńcami. Czy okupanci są mile widziani? Trzeba byłoby zapytać mieszkańców Legnicy, jak bardzo nie lubili okupantów... To samo w Japonii i w Niemczech (część zachodnia). Kiedy legiony rzymskie szły na cała Eyropę, co owi leginiści by odpowiedzieli? Że taka mają robotę? Czy godzimy się na podwyższone ryzyko pilotów oblatywaczy lub strażaków? Może rozwiązać z nimi umowę o pracę/służbę? Pewnie, że większość obywatel inie poszłaby na "placówkę" NATO, ale nie ma przymusu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Rząd polski zdecydował o wysłaniu w przyszłym roku dodatkowego kontyngentu około tysiąca polskich żołnierzy do Afganistanu.". --- No i po co? Czy naprawdę potrzeba nam kolejnych CUDZYCH waśni? Polak biłby się o CUDZE, tylko o swoje nie potrafi... Ktoś powiedział, że mamy misję. Czy mamy misję, aby.. zginąć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedno pytanie: czy jakiś okupant jest mile widziany na terenie przez niego okupowanym? Swojego czasu usłyszałem taką przedwojenną historyjkę, jak pewien [przemilczę kto, bo mnie zrobią antysemitą] szedł na wojnę. Zapytano go: "Co będziesz tam robił?". "Będę zabijał !" - odpowiedział. "No, a jak ciebie zabiją ?" - zapytano. "A za co mnie ?" zdziwił się. --- A więc skąd to zdziwienie co do NATO?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W dzisiejszym TVN24 krążył napis *zamach w Kandacharze*, ale zaraz poprawiono na *Kangaharze*. Czy z naszego europejskiego poziomu postrzegania można wyjaśnić - dlaczego młody człowiek wysadza się wraz z wrogami swymi? Czy w Europie znane są tego typu przypadki, zwł. w ostatnich latach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.