Facebook Google+ Twitter

Zamach w mińskim metrze. Liczba ofiar wzrosła do 12, rannych jest 149 osób

Do 12 wzrosła we wtorek rano liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowego zamachu w metrze w Mińsku - poinformowało białoruskie MSW. Ustalono tożsamość dziewięciu z nich, w wieku od 20 do 56 lat. Rany odniosło 149 osób, które przewieziono do czterech szpitali stolicy Białorusi.

Ranni w zamachu terrorystycznym w metrze w Mińsku / Fot. EPA/SIARHEI HUDZILINPrzypomnijmy, że w poniedziałek 11 kwietnia o 17.55 w mińskim metrze na stacji Oktiabrskaja doszło do wybuchu. Prokuratorzy uznali zdarzenie za atak terrorystyczny.

Przez całą noc na miejscu tragedii pracowali eksperci. Według wstępnych danych w chwili, gdy na stację wjeżdżał pociąg, eksplodował materiał wybuchowy podłożony pod ławką na peronie. Po wybuchu utworzył się lej o średnicy 80 cm.

Stacja Oktiabrskaja po wybuchu / Fot. EPA/ANDREI STASEVICH/BELTA / POOLMetro w Mińsku funkcjonuje, ale nie zatrzymuje się na stacji Oktiabrskaja. Podjęto wzmocnione środki bezpieczeństwa. Milicja sprawdza torby pasażerów wchodzących na stacje drugiej nitki metra.

Czytaj też: Białoruś. Eksplozja w metrze w Mińsku. Są ofiary śmiertelne

U wejścia na stację Oktiabrskaja ludzie składają kwiaty i zapalają znicze. W Mińsku ogłoszono najbliższy czwartek, 14 kwietnia, dniem żałoby. W całym kraju polecono ograniczyć wydarzenia kulturalne. Pierwsze pogrzeby ofiar odbędą się w środę.

Kobieta oddająca hołd ofiarom ataku terrorystycznego w mińskim metrze / Fot. EPA/TATYANA ZENKOVICHŚledztwo w sprawie zamachu wziął pod osobistą kontrolę prezydent Alaksandr Łukaszenka. Media zwracają uwagę, że polecił bezzwłoczne postawienie przed sądem osób, u których znaleziona zostanie niezarejestrowana broń i materiały wybuchowe.

"Na działania terrorystów musimy udzielić adekwatnej odpowiedzi" - powiedział Łukaszenka na naradzie z szefami resortów i sił bezpieczeństwa w poniedziałek wieczorem. "Tylko tak możemy zaprowadzić porządek" - dodał.

Czytaj też: Eksplozja w mińskim metrze. Co najmniej 11 osób nie żyje. Film

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Rokupk, pap

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

strong
  • strong
  • 14.04.2011 17:06

Wiesz mogłbyś nie oskarżać niesłusznie ludzi. Bo co byś powiedział gdybym tak ja powiedziała że to ty zmajstrowałeś ten zamach? Oczywiście byłbyś wielce oburzony, wieć proszę nie mów tego czego nie sprawdzono.

Komentarz został ukrytyrozwiń
po-wiec
  • po-wiec
  • 12.04.2011 21:08

zamach?
coś mi podpowiada, że to na rozkaz kaczyńskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.