Facebook Google+ Twitter

Zamach w moskiewskim metrze przeprowadziła 17-letnia wdowa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-04-02 13:11

Wstępne dochodzenie rosyjskich śledczych wskazują, że jedną z terrorystek-samobójczyń, która dokonała zamachu w rosyjskim metrze w miniony poniedziałek, była 17-letnia Jennet Abdurahmanowa, wdowa po liderze dagestańskich wojowników - Umalatowa Magomedowa (Al-Bara) - donosza rosyjskie media.

 / Fot. screen/newsru.comJednak jest to wstępna identyfikacja. Tożsamość dziewczyny ustalono nna podstawie fotografii i opisu jej cech charakterystycznych. Moskwa sprawdza obecnie wszystkie możliwe hipotezy i ślady.

Minister spraw wewnetrznych Dagestanu informował, że dokumenty nt. Abdurahmanowej zostały przesłane w czwartek do Moskwy. W poniedziałek w moskiewskim metrze doszło do dwóch zamachów, w których zginęło 39 osób, a blisko 100 zostało rannych.

Izba wyższa rosyjskiego parlamentu ma zgłosić projekt poprawek, wprowadzających do rosyjskiego prawa kryminalnego karę śmierci dla organizatorów ataków terrorystycznych, które spowodują śmierć wielu ludzi. To reakcja na poniedziałkowy podwójny zamach w moskiewskim metrze, w którym zginęło 39 osób.

Nowelizacja ma wprowadzić dożywocie dla organizatorów ataków, w których giną pojedyncze osoby. Natomiast ekstremiści, stojący za szczególnie krwawymi zamachami, w których ponosi śmierć wiele osób, mają być skazywani na karę śmierci. Także prezydent Dmitrij Miedwiediew wezwał do wprowadzenia w Rosji nowych przepisów, zapobiegających terroryzmowi i ułatwiających jego zwalczanie.

Źródło: tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.