Facebook Google+ Twitter

Zamach w Pakistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-12 10:15

W zachodnim Pakistanie, na przedmieściach Peszawaru zginęli pracownicy pakistańskich sił powietrznych. Autobus, którym jechali do bazy lotniczej pod miastem wyleciał w powietrze w wyniku eksplozji ładunku podłożonego przy drodze. Liczba ofiar śmiertelnych zamachu liczy 13 osób.

Autobusem jechało do pracy blisko dwadzieścia osób. Wybuch był tak silny, iż z pojazdu zostały jedynie zwęglone szczątki. Na drodze utworzył się potężny krater.

W ostatnim czasie w Pakistanie zwiększyła się ponownie liczba zamachów na pojazdy i instalacje wojskowe, a także na obiekty administracji publicznej. Według komentatorów jest to efekt załamania się w czerwcu rozmów na temat zawieszenia broni pomiędzy ekstremistami islamskimi i nowymi władzami Pakistanu.

W ostatnich tygodniach armia Pakistanu, wspomagana przez oddziały paramilitarne rozpoczęła intensywne działania na terenach plemiennych przy granicy z Afganistanem skierowane przeciw przebywającym tam talibom oraz zwolennikom Al-Kaidy. Według informacji ze źródeł wojskowych w ostatnich dniach wojska Pakistanu zlikwidowały kilkuset bojowników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.