Facebook Google+ Twitter

Zamach w Smoleńsku? Ziemkiewicz: Nie ma na to dowodów

Rafał Ziemkiewicz wprowadził wielu swoich fanów w zakłopotanie. Znany pisarz zdecydowanie odciął się od zwolenników teorii zamachu w Smoleńsku. Żeby było jeszcze ciekawej cały tekst ukazał się na portalu niezależna.pl!

 / Fot. Szymon Sokół/CC 3.0Ziemkiewicz napisał tam, że nie można dzisiaj na 100 proc. stwierdzić, że pod Smoleńskiem doszło do zamachu, ponieważ wszystkie dowody w tej sprawie ma Rosja. W jego ocenie Putin może celowo uwiarygadniać teorie zamachu, ponieważ tak obecnie według prezydenta Rosji wygląda obecnie interes Rosji. Ziemkiewicz przestrzega kolegów z prawicy przed budowaniem teorii zamachowej na argumencie, że Putin nie chce zwrócić wraku tupolewa oraz innych dowodów ponieważ zawierają one ślady zbrodni. W tym kontekście znany pisarz odwołał się do książki Istvana Nemere „Kosmiczne kłamstwo”: "Mam na półce książkę Istvana Nemere „Kosmiczne kłamstwo”, odkrywającą, że Gagarin nigdy nie był w kosmosie, że podstawiono go w miejsce kosmonauty, który lotu nie przeżył. To bardzo pouczająca lektura: na podstawie wiedzy dostępnej przed rokiem 1990 Nemere udowadnia to na 100 proc., logicznie i przekonująco, przygważdżając sowieckie fałszerstwa. A dziś wiemy, że fałszerstwa te wynikały jednak z innego powodu."- pisze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

@Roman Koźmiński
Ani Tomasz Edison, ani Aleksander Łodygin nie wynaleźli żarówki - ten wynalazek ma wielu "ojców", którzy pracowali nad jego stopniowym udoskonaleniem. (Pierwszy działający prototyp wykonał Heinrich Göbel w 1854 r. a mniej udane próby podejmowano już wcześniej.)
Dodam, że Łodygin nie był jakimś tam "Wasią", krzyżującym gruszkę z drutem kolczastym - ma na koncie chronione patentem wynalazki, również w Stanach Zjednoczonych:http://www.pat2pdf.org/patents/pat575002.pdf

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.01.2013 00:56

"sowiecka propaganda głosiła że żarówkę wymyślił ich wybitny naukowiec niejaki Wasia Łodygin a nie Edison"

Nie znałem tej historii z Wasią :) Ciekawe bajki sowieci wymyślali, żeby tylko potęgę pokazać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(roman koźmiński) nic nie poradzisz?A szkoda.
Widoczne jestem ograniczony, nie kumam.Zlituj się nad starym człowiekiem i objaśnij co miałeś na myśli.Nie usnę , będę się ślinił jak nie uzyskam odpowiedzi na tak frapujące, odkrywcze tezy. Wiem, że nie rozumiem twojego przekazu , zapewne jest ukryta prawda gdzieś w tych zdaniach .To ma sens.Tylko co skrywa ta prawda? Dla inteligentnych jest zrozumiała.Dla mnie, nie. Proszę. Wytłumacz klarownie i logicznie.Zapewniam,że zrozumiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Posłużę się cytatami i podsumuję.
"Trzeba przyznać, że komentarz numer 2 "wymiata równo". :) Naprawdę jestem pod wrażeniem. :) "
i tym
"Oczywiście żartuję z Gagarina - chociaż wcale bym się nie zdziwił, gdyby to była prawda. Przecież przed laty sowiecka propaganda głosiła że żarówkę wymyślił ich wybitny naukowiec niejaki Wasia Łodygin a nie Edison .Wasia skrzyżował gruszkę z drutem kolczastym i wyszła mu żarówka !! Z Gagarinem może być podobnie - kto wie ,kto wie!?? "

Chyba sam Pan Bóg wie co ma na myśli pan (roman koźmiński)mam chyba wymieciony z głowy rozum , za cholerę nie pojmuję tego filozoficznego przekazu pana(roman kuźmiński).
Co ma wspólnego gruszka , pietruszka , drut kolczasty (roman kuźmiński)?
Chyba to; brak mózgu .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba przyznać, że komentarz numer 2 "wymiata równo". :) Naprawdę jestem pod wrażeniem. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie (roman)Pewnie jestem nie nierozganianym , nie kumaty, nie łapie tego:"To z z Gagarinem i Łajką to też lipa!? "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.