Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19397 miejsce

Zamach w Tunisie. Premier Tunezji zdementował doniesienia o siedmiu zabitych Polakach

Premier Tunezji Habib Essid poinformował agencje informacyjne, że w ataku terrorystycznym na Muzeum Bardo w Tunisie zginęło 21 osób, w tym 17 turystów zagranicznych, 2 Tunezyjczyków i 2 sprawców. Wśród ofiar ma być jedna osoba z Polski. Wcześniej podano informację o siedmiu zabitych Polakach.

 / Fot. Hassene Dridi/AP/AIPZamach terrorystyczny w Tunezji. W stolicy kraju, Tunisie, doszło do ataku na parlament i znajdujące się w pobliżu muzeum Bardo. Według informacji podanych przez władze tunezyjskie nie żyje 21 osób. Po godz. 15.30 tunezyjskie służby bezpieczeństwa zdołały zabić pięciu uzbrojonych terrorystów i uwolnić zakładników.

Do budynku parlamentu Tunezji ok. godz. 12 miało wejść pięciu uzbrojonych mężczyzn w mundurach wojskowych. Następnie terroryści udali się do sąsiedniego budynku, w którym znajduje się Muzeum Bardo. Doszło do wymiany ognia, prawdopodobnie z ochroną obiektu. Według relacji świadków w budynku słychać było strzały i eksplozje. Policja dokonała szturmu na budynek. W środku przetrzymywani byli zakładnicy - w tym turyści z Polski.

Przed godz. 16. tunezyjskim służbom udało się odbić wszystkich zakładników. Pięciu napastników zginęło w trakcie szturmu. Świadek szturmu tunezyjskich antyterrorystów na muzeum Bardo w Tunisie, gdzie dwaj napastnicy zabili 21 osób, nagrał telefonem moment, gdy funkcjonariusze otaczali gmach muzeum. Wśród 21 zabitych są Niemcy, Włosi, Hiszpanie i Polacy.

W muzeum Bardo znajdują się starożytne mozaiki pochodzące z czasów rzymskich. Placówkę zwiedzała m.in. 36 osobowa grupa turystów z Polski. MSZ potwierdza jedynie informację o tym, że trzech polskich turystów zostało rannych. Trafili do szpitala, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Źródło: AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Bronisław "Bul" Komorowski ma tytuł złotoustego w kieszeni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie rozwalił po raz kolejny swoją "złotą myślą" nasz prezydent - „To pierwsze takie zdarzenie, które dotknęło nas w sposób bezpośredni”

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamachy terrorystyczne to zjawisko typowe w pewnych krajach i jest zjawiskiem częstym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.