Facebook Google+ Twitter

Zamachowcem zatrzymanym w USA był student z Londynu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-27 12:33

Brytyjskie media potwierdzają, że zatrzymany w USA młody Nigeryjczyk, który chciał w Boże Narodzenie wysadzić w powietrze samolot, studiował w Londynie. Gazeta niedzielna "Independent on Sunday" podaje profil terrorysty.

23-letni Abdul Farouk Abdulmutallab jest absolwentem wydziału mechanicznego Uniwersytetu Londyńskiego, a jak podają afrykańskie agencje - synem bogatego bankiera. Studiował w renomowanym koledżu UCL i otrzymał dyplom w maju 2008 roku. Według jednego z kolegów, Abdulmutallab był spokojny, ale skryty, spędzał więcej czasu na modlitwach, niż na uczelni i wkładał w studia minimum wysiłku.

"Independent on Sunday" cytuje ojca zamachowca, bankiera i byłego ministra gospodarki Nigerii, który zawiadomił tamtejsze władze, że jego syn odżegnał się od swojej rodziny i wpadł w towarzystwo radykałów islamskich. Brytyjski kontrwywiad MI5 miał go podobno w swoim rejestrze podejrzanych o kontakty z terroryzmem, a brytyjskie władze odmówiły mu wizy na dalszy półroczny kurs po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Londyńskim.

Mimo tego, latem zeszłego roku Abdulmutallab otrzymał amerykańską wizę ważną na półtora roku i udał się w święta z Nigerii przez Amsterdam do Stanów Zjednoczonych, rzekomo na uroczystość religijną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.