Facebook Google+ Twitter

Zamachowcy-samobójcy kupowani przez islamskich ekstremistów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-07 09:22

Zamachowcy samobójcy przeprowadzający w Pakistanie akty terrorystyczne są kupowani przez ekstremistów islamskich. Tak twierdzi szef pakistańskiego resortu spraw wewnętrznych.

Pakistański minister spraw wewnętrznych Rehman Malik potwierdził nieoficjalne informacje, iż zamachowca samobójcę, którym najczęściej jest kilkunastoletni chłopiec, można kupić od jego własnej rodziny. Cena wynosi od pięciu do piętnastu tysięcy dolarów. Zdarza się, iż małoletni zamachowiec nie w pełni zdaje sobie sprawę z konsekwencji doprowadzenia do eksplozji.

Malik wyjaśnił, iż terytoria plemienne na pograniczu z Afganistanem oraz niektóre obszary Beludżystanu są miejscem, gdzie rozwinął się proceder kupowania zamachowców samobójców oraz specjalnych kamizelek i pasów służących do przeprowadzania zamachów. Zdaniem szefa resortu spraw wewnętrznych, jednym z powodów tego typu handlu życiem ludzkim jest zacofanie i bieda ludności mieszkającej na terytoriach plemiennych. Talibowie czerpiący w sąsiednim Afganistanie pieniądze z handlu narkotykami są w stanie opłacać rodziny wynajętych zamachowców-samobójców.

W ostatnich miesiącach kilka razy w tygodniu dochodzi w Pakistanie do zamachów samobójczych przeprowadzanych w różnych częściach kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.