Facebook Google+ Twitter

Zamachowiec przetrzymuje zakładników w banku w Tuluzie. Jest członkiem Al-Kaidy?

Mężczyzna twierdzący, iż jest członkiem Al-Kaidy, wziął zakładników w banku we francuskim mieście Tuluza - podaje agencja Reuters.

Jak podaje TVN24, domniemany terrorysta ma przy sobie broń, z której miały paść strzały. Nie ma informacji o rannych bądź zabitych. Mężczyzna może mieć do czterech zakładników. Jak podaje BBC, wśród nich jest m.in. dyrektor banku.

Jak podaje Onet.pl, okolice banku w którym znajduje się domniemany terrorysta i jego zakładnicy, zostały już otoczone przez służby.

Mężczyzna chce rozmawiać z policjantami, którzy kilka miesięcy temu przeprowadzili szturm na dom Mohameda Meraha i go zabili.

Mohamed Merah to 23-letni imigrant algierskiego pochodzenia, który w marcu, w tym samym regionie zastrzelił w atakach 11 i 15 marca trzech żołnierzy. 19 marca zabił pod szkołą żydowską nauczyciela i trójkę dzieci. Policja zidentyfikowała wówczas sprawcę, otoczyła jego mieszkanie i po 20 godzinach oblężenia terrorysta został zastrzelony. Oświadczenia pozostawione przez zamachowca świadczyły o tym, iż dokonał on aktów terroru inspirowany ideologią propagowaną przez Al-Kaidę.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.