Facebook Google+ Twitter

Zamachy bombowe w Indonezji - 9 zabitych

W Dżakarcie, przed dwoma hotelami - Marriott i Ritz-Carlton, eksplodowały ładunki wybuchowe podłożone przez terrorystów. Do tej pory media poinformowały o 9 ofiarach śmiertelnych i ponad 40 rannych. Wśród poszkodowanych jest wielu cudzoziemców.Dwa zaatakowane dziś hotele stoją w bliskiej odległości od siebie, w biznesowej dzielnicy stolicy Indonezji - Kuningan, gdzie bardzo często zatrzymują się zagraniczni turyści i biznesmeni. To oni najprawdopodobniej byli celem skoordynowanego ataku terrorystów. Ładunki wybuchowe eksplodowały w odstępie kilku minut, o godz. 2 w nocy naszego czasu (8 rano czasu lokalnego). Frontony obydwu hoteli zostały kompletnie zniszczone, z fasady Ritz-Carlton wyleciały szyby. Natomiast znad Marriotta przez kilka minut po ataku unosił się dym. Na razie służby ratunkowe i media podają informację o 9 zabitych i ponad 40 rannych. Nie ustalono czy wśród ofiar są cudzoziemcy, ale to bardzo prawdopodobne. Liczba poszkodowanych może się zwiększyć.

Polska ambasada w Dżakarcie potwierdziła informację, że wśród gości hotelu Marriott było dwóch Polaków. Przy okazji zapewniła, że są cali i zdrowi. Najprawdopodobniej nie było Polaków w drugim zaatakowanym hotelu - Ritz-Carlton, ale pracownicy placówki dyplomatycznej nadal sprawdzają czy w szpitalach nie ma rannych Polaków.

 / Fot. PAP EPA MAST IRHAMZamachy w Dżakarcie już przyniosły skutki w postaci 2 proc. spadku na indonezyjskiej giełdzie. Również miejscowa waluta - Rupia, spadła o 0,7 proc. Z związku z dzisiejszymi wydarzeniami swój przyjazd do Indonezji odwołała drużyna Alexa Fergusona - Manchester United. Wg niepotwierdzonych informacji mieli mieszkać w Ritz-Carlton.

W 2003 r. hotel Marriott również został zaatakowany, w skutek czego zginęło 12 osób. Wówczas do przeprowadzenia zamachu przyznała się organizacja Dżemaja Islamija (Wspólnota islamska). Do dzisiejszych aktów terroru póki co nikt się nie przyznał. Atak na hotele to kolejny cios dla żyjącej z turystyki Indonezji. Kolejny zamach terrorystyczny może spowodować spadek zainteresowania zagranicznych turystów przyjazdem do tego kraju.

Źródła:
gazeta.pl
tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dzicz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.