Facebook Google+ Twitter

Zamarzło już 45 osób. Ilu Polaków padnie ofiarą mrozu?

Dzisiejszej nocy najzimniej było w Suwałkach. Odnotowano tam -27,3 stopnia. W ciągu ostatniej doby zamarzło 8 osób. Bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do 45 osób.

 / Fot. PAP/Wojciech PacewiczOd kilku dni w Polsce panują bardzo niskie temperatury. Termometry wskazują nawet ponad trzydzieści kresek poniżej zera.

Wśród ofiar mrozów znalazło się starsze małżeństwo z powiatu tarnowskiego. Mężczyzna zamarzł w szopie z drewnem. Przyczyny jego śmierci badają lekarze, gdyż nie można wykluczyć, że miał zawał serca. Jego żona zmarła z wyziębienia. Przebywała w mieszkaniu, gdzie temperatura wynosiła -20 stopni - podaje serwis TVN Meteo.

Policja i straż miejska patrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Informują ich o możliwości noclegu i otrzymaniu ciepłego posiłku w przeznaczonych do tego ośrodkach. O ostrożność apelują także strażacy, którzy przestrzegają przed niewłaściwym korzystaniem z urządzeń grzewczych i zasłanianiem otworów wentylacyjnych.

Zdaniem synoptyków tak niskie temperatury będą nam towarzyszyć jeszcze przez kilka dni. Mróz zelżeje od poniedziałku. W całym kraju możemy spodziewać się opadów śniegu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

obywatel PRL' u i III RP
  • obywatel PRL' u i III RP
  • 05.02.2012 13:38

Co w tym wpisie było kłamstwem albo nie zgodne z regulaminem ??Komu prawda tak bardzo przeszkadzała ,ze ten wpis usunął ? Przecież to jest prawda!!
,
obywatel PRL' u i III RP Dzisiaj 12:10,obywatel PRL' u i III RP Dzisiaj 08:50 ,
PRL nie był krajem idealnym ,ale,,,,,,,,!Do pracy zmuszano , a więc zapewniano lokum np.hotele robotnicze!Jeśli taki człowiek wypił alkohol, to mógł spać w ciepłym pokoju.Jeśli taki delikwent nadużywał alkohol, to był wyrzucany na zbity pysk z takiego hotelu ale miał dalej pracę a więc mógł sobie wynająć jakąś kwaterę i miał na opał , bo pracował (często z przymusu) . Jednak miał pieniądze na swój byt.Bezdomnych i zamarzniętych nie było aż w tak dużej ilości , gdyż często to byli pospolici lumpy lub ludzie starzy bez należytej opieki ze strony swych bliskich.
Teraz-od tej cholernej transformacji ustrojowej z PRL na RP - bezdomnym jest nadzwyczaj łatwo się stać !
FIRMA BANKRUTUJE I ZACZYNAJĄ SIĘ PROBLEMY, BRAK COMIESIĘCZNEJ WYPŁATY.Wpierw nieopłacany rachunek za :prąd , gaz ,później czynsz za mieszkanie i EKSMISJA.
TAKI LOS NAM ZGOTOWANO W RP .NAM POLAKOM .
Oczywiście sygnatariusze porozumień (tylko po co były one skoro wpierw zrobiono zamęt i ogólne negowanie wszystkiego w PRLu)TUZY INTELEKTU (z PZPR i Solidarności przy pomocy kleru) stworzyli sobie w Polsce NIEBO NA ZIEMI !!Hanna Suchocka za podpisanie zdradzieckiego dla Polaków KONKORDATU jest teraz dożywotnim? ambasadorem w Watykanie.Kwaśniewski, Walesa , Kaczyńscy, Tusk , Pawlak.Borusewicz, Miller,Leszek,Frasymiuk,,,,,mają się w tej ich Polsce niczym pączki w maśle(tak jak miała rodzina Lecha i Jarosława Kaczyńskiego za Bieruta,i u Bieruta W PRL ) .
Zawsze (od 1990 roku) mamy do wyboru z tych złych wybrać lepszego .NIGDY NIE BYŁO TAK ,BY Z TYCH DOBRYCH WYBRAĆ LEPSZYCH.NAJLEPSZYCH .Dlatego mamy takich jak:Kwaśniewski , Leszek Miller , Donald Tusk, Jarosław Kaczyński, Waldemar Pawlak ,obecny Kościół Katolicki(jest przeciwieństwem tego KK w PRLu )Pogonić powinni ich Polacy i dać im w nagrodę ( za to wszystko co "zrobili " nam Polakom ) i dać im w nagrodę ,od narodu polskiego, kopa w dupę na zapęd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gimnazjum 4
  • gimnazjum 4
  • 04.02.2012 22:37

Tylu ilu zechce ! Służby i sąsiedzi czuwają ale bywa [ wcale nie bezdomni ] ,ze ludzie piją , przeceniają swoje możliwości a nad ranem znajdowani martwi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro potrafimy się jednoczyć w czas świąt i innych imprez charytatywnych, zmobilizujmy się w ten ciężki czas dla bezdomnych.
Zwróćmy szczególną uwagę na osoby drzemiące na klatkach schodowych przystankach autobusowych czy śmietnikach.
Nie proponuję żeby zabierać ich do własnego domu ale natychmiast zgłaszać na policję, straż miejską. Przypilnujmy naszego zgłoszenia podając zziębniętej osobie gorący termofor jeśli to jest blisko naszego domu. Powie ktoś że to głupi pomysł a ja tak kiedyś zrobiłem i człowiek przeżył. Teraz jak mnie spotyka zawsze mi dziękuje i życzy dużo zdrowia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.