Facebook Google+ Twitter

Zambrów z cyfrową szkołą. Koniec "ery kredy"

Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie zainaugurowała w mieście pilotażowy program rządowy "Cyfrowa Szkoła".

W Polsce takich szkół jest 30, w województwie podlaskim to dopiero druga.

Jak podaje portal www.zambrow.org, w ramach pilotażu rządowego programu „Cyfrowa szkoła”, Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie otrzymała 60 laptopów uczniowskich, które zamontowano w dwóch salach lekcyjnych, 9 laptopów dla nauczycieli klas IV-VI. W salach zamontowano projektory multimedialne i ekrany, w tym 2 tablice interaktywne. Część sprzętu można przenosić z sali do sali. Zakupiono też wizualizer, drukarki, urządzenie wielofunkcyjne, skanery oraz zmodernizowano szkolną sieć komputerową. Dzięki temu obecnie w obrębie całej szkoły uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu oraz innych zasobów sieciowych. Uczniowie rozwiązując test, będą posługiwać się pilotami, naciskając wybrany przez siebie przycisk.

Koszt programu to 240 tysięcy złotych, w tym 190 tysiecy złotych wyniosła dotacja z Ministerstwa Edukacji Narodowej i 50 tysięcy z budżetu miasta.

Program pilotażowy będzie trwał do maja 2013 roku. Jeśli się sprawdzi, zostanie wprowadzony do innych szkół.

To wydarzenie dobrze ilustrują słowa pani dyrektor SP3 w Zambrowie Bożeny Przeżdzieckiej: „Dzisiaj Szkoła Podstawowa nr 3 wkracza w nową erę. Rozpoczynamy w szkole cyfrową rewolucję. Przechodzimy z ery tablicy kredowej, do ery tablicy interaktywnej.”
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.