Facebook Google+ Twitter

Zamek Czocha i jego mroczne historie

Średniowieczny zamek wznosi się nad Jeziorem Leśniańskim niedaleko Leśnej, w Dolnośląskiem. Na potężnej granitowej skale otoczonej rzeką Kwisą. Nakręcono tu wiele filmów, m.in. komedię "Gdzie jest generał", "Wiedźmina", dokument "Sensacje XX wieku", "Tajemnicę twierdzy szyfrów".

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Jest piękny jesienny dzień. Pozostawiamy samochód na parkingu nieopodal zamku i ruszamy na zwiedzanie. Fot. Jola Paczkowska
Jest piękny jesienny dzień. Pozostawiamy samochód na parkingu nieopodal zamku i ruszamy na zwiedzanie. Fot. Jola Paczkowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

świetny album zdjęć. Już prawie tam byłam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa galeria zdjęć.!
Jolu, dzięki Tobie, zwiedziłam następne Zamczysko.
Dziękuje za wycieczke.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jako dzieciak byłem w zamku na zimowisku. Do dzis pamietam upiorną opowieśc o zamurowanym w scianie niemoiwleciu. Potem ogladałem zamek w filmie Gdzie jest generał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetne zdjęcia. Byłem na tym zamku kilka lat temu z wycieczką grupową. Pamiętam jakieś pomieszczenie typu komnata sypialna z tajemnym sposobem pozbywania się partnera... który się nie sprawdził.
Czy nie pomyliłem tego zamku z innym?

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawie pokazany obiekt, pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.01.2010 22:10

Jeszcze troszeczkę, a nie będę musiał ruszać się z domciu, żeby wszystkie ciekawe miejsca za sprawą Joli obejrzeć :) SUPER!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa galeria z przyjemnością pospacerowałem po wnętrzach zamku... no i ta pogoda na zdjęciach, lato, ciepło, zielono - aż chce się spacerować !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo mi się podoba "studnia niewiernych żon" i jej wykorzystanie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* .Interesujące. A to motto aktualne zwłaszcza dzisiaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W zamku Czocha byłam kilka razy, za każdym razem inne wrażenia. I myślę, że zależy to do wielu czynników. Między innymi od pogody i pory roku. Mam album, w którym jest zdjęcie zamku zrobione latem, ze statku, z poziomu okalającego zamek jeziora - bajeczna przygoda.

Z zamkiem, jak piszę, związane są liczne ponure historie. Taką można poznać też wewnątrz - o komnacie marmurowej i pięknym renesansowym kominku, w którym zamurowano nieślubne niemowlę.

Jeśli ktoś chce oglądać piękne, bogato wyposażone wnętrza polecam oddalony o niewiele ponad 30 km czeski Frydlant. Albo nieco dalej, ale w Polsce - zamek w Pszczynie. link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.