Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30747 miejsce

Zamek Drahim – rycerskie pojedynki i średniowieczne jadło

Zamek drahimski to nie tylko tradycyjne turnieje rycerskie. Specjalnością zamku jest kuchnia braci zakonnych, która oferuje przysmaki przygotowywane według średniowiecznych receptur. Amatorzy dobrego jedzenia mogą tu skosztować smalcu braci joanitów, bigosu na świeżej dziczyźnie czy chleba rycerskiego.

Walka na śmierć i życie / Fot. Adam KokoszkaNa zamku znajduje się muzeum, w którym zobaczyć można min. broń, zbroje, narzędzia tortur oraz niezliczone przedmioty codziennego użytku z okresu świetności zamku. Dla bardziej ciekawych historii przygotowano stroje rycerskie. Można je nie tylko założyć, lecz również spróbować walki z manekinem. Kolejną atrakcją są tradycyjne turnieje rycerskie odbywające się niemalże na śmierć i życie. Jest o co walczyć, bowiem nagrodą jest legendarny skarb templariuszy.

Specjalnością zamku drahimskiego jest kuchnia braci zakonnych, która oferuje przysmaki z najprawdziwszych średniowiecznych przepisów min. niezastąpione podpłomyki pieczone na ognisku z najlepszym miodem drahimskim podawanym w wielu gatunkach. Niepowtarzalnego smaku nadaje chleb rycerski o średnicy ponad 70 cm pieczony przy zachowaniu prastarej receptury, nie można również zapomnieć o smalcu braci joanitów, bigosie na świeżej dziczyźnie, który był specjalnością gdańskich kupców z XIII wieku.

Na specjalne zamówinie, np. wesela, można spróbować m.in.: dzika marynowanego w ziołach, sarnę, prosię z kaszą z rusztu, świniaka marynowanego i pieczony na ognisku przez 10 godzin, szynki z kością w ziołach, kiełbasy własnego wyrobu, golonki oraz żebra. Ryby to oddzielny dział zamkowej kuchni: szczupak, sielawa, węgorz, okoń – a wszystko to smażone, pieczone, wędzone zgodnie z pieczołowicie przechowywanymi od pokoleń średniowiecznymi przepisami. Po prawdziwie rycerskiej uczcie na deser można zmówić ciasta z gorącej blachy lub degustować najlepszych miodów drahimskich.

Same jadło to tylko część atrakcji. Atmosfera bowiem, jest podgrzewana przez najprawdziwsze pojedynki rycerskie i scenki sytuacyjne nawiązujące do autentycznych wydarzeń bezpośrednio dotyczących zamku w ramach organizowanego "Lata z historią." Gościom niewątpliwie czas umili średniowieczna muzyka, do której zatańczą szlachetnie urodzone damy.

Istnieje również możliwość noclegu na zamku na siennikach wypchanych słomą, a dobre samopoczucie zapewni zgodnie z legendami tajemniczy kamień sacrum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

lubię taki informacje :)))) (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.