Facebook Google+ Twitter

Zamek Hohenzollernów odsłania swoje piękno [Część 1]

Burg Hohenzollern w Hechingen góruje majestatycznie nad miastem i całą okolicą. Widoczny jest z odległości kilkudziesięciu kilometrów. Jest własnością rodziny Hohenzollernów, która przez wieki była jedną z najznamienitszych w Europie.

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Zamek Hohenzollern - zbudowany w XI wieku, zamieszkiwany był przez szwabską dynastię Hohenzollernów. W swojej burzliwej historii zamek dwa razy został zniszczony i odbudowany. Ostatni raz w XIX wieku. Fot. Halina Krüsch Czopowik
Zamek Hohenzollern - zbudowany w XI wieku, zamieszkiwany był przez szwabską dynastię Hohenzollernów. W swojej burzliwej historii zamek dwa razy został zniszczony i odbudowany. Ostatni raz w XIX wieku. Fot. Halina Krüsch Czopowik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

graK Dzisiaj 12:49
Trzymam Cię za słowo! Bardzo bym chciała zobaczyć zamek w Trokach na Litwie. Tym bardziej, że na Litwie nigdy do tej pory nie byłam. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
graK
  • graK
  • 21.05.2012 12:49

Dam znać, jak tylko uporam się z bieżącymi sprawami i spokojnie zasiądę do przywiezionych 'trofeów'.
Pozdrawiam - gra.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ graK Dzisiaj 13:47
Ja też kocham... Wow! zamek w Trokach? Zazdroszczę! A gdzie będzie można obejrzeć fotorelację z wycieczki po zamku? Z wielką przyjemnością bym obejrzała. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
graK
  • graK
  • 20.05.2012 13:47

Kocham takie wycieczki!
W długi majowy weekend także ruszyłam w przeszłość - zwiedziłam i obfotografowałam zamek w Trokach na Litwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Rajmund Czok
Jest wiele prawdy w tym, co Pan mówi. Sowiecka dzicz niszczyła wszystko na swojej drodze - co miało związek z kulturą Zachodu. Podobnej dziczy i w dzisiejszych czasach nie brakuje. Wystarczy wspomnieć o Talibach w Afganistanie, którzy wysadzali w powietrze posągi Buddy z III w. wykute w skałach. I nie pomogło nawet to, że posągi te były wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby Polskę wyzwalali Amerykanie, Francuzi czy Anglicy, zamki - zwłaszcza na Ziemiach Zachodnich - nie byłyby zbeszczeszczone ani zniszczone. Armia Czerwowa zachowała się jak dzicz, wszystko z rozkazu Stalina niszczyła, bo germańskie, a prawowici właściciele ratowali się ucieczką przed zbliżającym się frontem. W Niemczech, zwłaszcza Zachodnich, sytuacja była zupełnie inna. Tu wkraczali wyzwoliciele z większym szacunkiem dla kultury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ olek kan Dzisiaj 21:16
Dziękuję za korektę! Oczywiście, że "szwabską dynastię". W treści artykułu link napisałam poprawnie, a tu pod zdjęciem źle. Zaraz to poprawię. Dzięki raz jeszcze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Niemczech jest wiele zamków w prywatnym posiadaniu, ale należy tylko współczuć tym na których ciąży obowiązek utrzymania tych zamczysk.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 17.05.2012 21:16

Pod fotką pisze :"zamieszkiwany przez pruską dynastię Hohenzollern".Drobna nieścisłość.Zamieszkiwany był i jest przez szwabską dynastię Hohenzollern Sigmaringen która nigdy w Prusach nie panowała.Tam rządziła frankońska linia Hohenzollern Ansbach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, Basiu, to jest prywatna własność. Normalnie to są pobierane opłaty za wstęp, ale bardzo często z okazji różnych świąt wejście na teren zamku i jego zwiedzanie z przewodnikiem (także wszystkich wnętrz), jest za darmo. To jest oczywiste, że utrzymanie tak potężnego zamczyska kosztuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.