Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4401 miejsce

Zamek Hohenzollernów odsłania swoje piękno [Część 1]

Burg Hohenzollern w Hechingen góruje majestatycznie nad miastem i całą okolicą. Widoczny jest z odległości kilkudziesięciu kilometrów. Jest własnością rodziny Hohenzollernów, która przez wieki była jedną z najznamienitszych w Europie.

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Zamek Hohenzollern - zbudowany w XI wieku, zamieszkiwany był przez szwabską dynastię Hohenzollernów. W swojej burzliwej historii zamek dwa razy został zniszczony i odbudowany. Ostatni raz w XIX wieku. Fot. Halina Krüsch Czopowik
Zamek Hohenzollern - zbudowany w XI wieku, zamieszkiwany był przez szwabską dynastię Hohenzollernów. W swojej burzliwej historii zamek dwa razy został zniszczony i odbudowany. Ostatni raz w XIX wieku. Fot. Halina Krüsch Czopowik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

graK Dzisiaj 12:49
Trzymam Cię za słowo! Bardzo bym chciała zobaczyć zamek w Trokach na Litwie. Tym bardziej, że na Litwie nigdy do tej pory nie byłam. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
graK
  • graK
  • 21.05.2012 12:49

Dam znać, jak tylko uporam się z bieżącymi sprawami i spokojnie zasiądę do przywiezionych 'trofeów'.
Pozdrawiam - gra.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ graK Dzisiaj 13:47
Ja też kocham... Wow! zamek w Trokach? Zazdroszczę! A gdzie będzie można obejrzeć fotorelację z wycieczki po zamku? Z wielką przyjemnością bym obejrzała. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
graK
  • graK
  • 20.05.2012 13:47

Kocham takie wycieczki!
W długi majowy weekend także ruszyłam w przeszłość - zwiedziłam i obfotografowałam zamek w Trokach na Litwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Rajmund Czok
Jest wiele prawdy w tym, co Pan mówi. Sowiecka dzicz niszczyła wszystko na swojej drodze - co miało związek z kulturą Zachodu. Podobnej dziczy i w dzisiejszych czasach nie brakuje. Wystarczy wspomnieć o Talibach w Afganistanie, którzy wysadzali w powietrze posągi Buddy z III w. wykute w skałach. I nie pomogło nawet to, że posągi te były wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby Polskę wyzwalali Amerykanie, Francuzi czy Anglicy, zamki - zwłaszcza na Ziemiach Zachodnich - nie byłyby zbeszczeszczone ani zniszczone. Armia Czerwowa zachowała się jak dzicz, wszystko z rozkazu Stalina niszczyła, bo germańskie, a prawowici właściciele ratowali się ucieczką przed zbliżającym się frontem. W Niemczech, zwłaszcza Zachodnich, sytuacja była zupełnie inna. Tu wkraczali wyzwoliciele z większym szacunkiem dla kultury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ olek kan Dzisiaj 21:16
Dziękuję za korektę! Oczywiście, że "szwabską dynastię". W treści artykułu link napisałam poprawnie, a tu pod zdjęciem źle. Zaraz to poprawię. Dzięki raz jeszcze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Niemczech jest wiele zamków w prywatnym posiadaniu, ale należy tylko współczuć tym na których ciąży obowiązek utrzymania tych zamczysk.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 17.05.2012 21:16

Pod fotką pisze :"zamieszkiwany przez pruską dynastię Hohenzollern".Drobna nieścisłość.Zamieszkiwany był i jest przez szwabską dynastię Hohenzollern Sigmaringen która nigdy w Prusach nie panowała.Tam rządziła frankońska linia Hohenzollern Ansbach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, Basiu, to jest prywatna własność. Normalnie to są pobierane opłaty za wstęp, ale bardzo często z okazji różnych świąt wejście na teren zamku i jego zwiedzanie z przewodnikiem (także wszystkich wnętrz), jest za darmo. To jest oczywiste, że utrzymanie tak potężnego zamczyska kosztuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.