Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14467 miejsce

Zamek w Mosznej. Zobacz zdjęcia

100-letni zespół pałacowo-parkowy w Mosznej o powierzchni 200 ha wpisany jest do rejestru zabytków. Stanowi obiekt o znaczeniu historycznym i artystycznym.

1 z 11 Następne zdjęcie
Zdjęcie: W latach 1866-1945 właścicielem Mosznej była rodzina von Tiele Wincklerów. Można przypuszczać, że pomysłodawcą budowy zamku w obecnym kształcie był sam Franz Hubert. Fot. Ewa Bielańska
W latach 1866-1945 właścicielem Mosznej była rodzina von Tiele Wincklerów. Można przypuszczać, że pomysłodawcą budowy zamku w obecnym kształcie był sam Franz Hubert. Fot. Ewa Bielańska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 25.06.2010 19:04

Okazały, piękny zamek i świetnie przedstawiony...gratuluję galerii i pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamek otoczony jest parkiem w stylu angielskim. Obok znajduje się słynna stadnina koni, które niejednokrotnie zwyciężały w prestiżowych zawodach jeździeckich. W tej galerii skupiłam się tylko na przedstawieniu samego zamku i jego krótkiego rysu historycznego. Ten obiekt wymaga kilku galerii, które niebawem pokażę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe miejsce. Obok takiego obiektu powinien być kompleks parkowy, oraz inne budowle towarzyszące. Albumy z tego miejsca poklasyfikowałbym według innych kryteriów tak, aby wprowadzić urozmaicenie w eksponowaniu tego miejsca. Gdyby to była część pracy naukowej związanej z architekturą, zgadzam się. No, ale i tak *****, pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można wynająć komnaty, apartamenty, można być tam także w charakterze pacjenta, ponieważ w zamku mieści się Centrum Terapii Nerwic. Któż z nas, w dzisiejszym świecie nie ma skołatanych nerwów... ? Kiedy byłam w zamku odbywały się koncerty w ramach Muzycznego Festiwalu Kwitnących Azalii organizowanego przez red. Pawlickiego. Wystąpili m.in. K.A.Kulka - wirtuoz skrzypiec, M.Walewska - świetna śpiewaczka, mezzosopran, T.Pabisiak - wirtuoz gitary klasycznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesują galeria. Jak to... "dobrowolnie dałam się zamknąć w pięknej komnacie mieszczącej się w wieży. Przez ponad 2 tygodnie czułam się jak "księżniczka" z bajki. Warto było." To znaczy, że można tam wynająć pokój? 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamek można zwiedzać z przewodnikiem. Zainteresowanie jest ogromne. W ciągu ubiegłej niedzieli sprzedano tysiąc biletów, nie licząc tych, którzy do parku weszli "tylnymi drzwiami". Można robić zdjęcia wewnątrz zamku, lecz przy ogromnym tłoku nie zawsze udaje się je wykonać bez problemu. Jest też cennik dla fotografików, którzy przyjeżdżają do zamku na sesje zdjęciowe np. z młodymi parami. Przygotowuję galerię zdjęć, które zrobiłam w komnatach zamkowych. Niestety część być może mi przepadła uwięziona w laptopie koleżanki. Mam nadzieję, że mi je prześle przegrane na płycie. Miałam tę przyjemność, że dobrowolnie dałam się zamknąć w pięknej komnacie mieszczącej się w wieży. Przez ponad 2 tygodnie czułam się jak "księżniczka" z bajki. Warto było.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taki trochę przekombinowany... Mógłby mieć tych wieżyczek (szczególnie tej drobnicy) przynajmniej o połowę mniej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Malowniczy zamek. Mam pytanko czy można tam dojechać środkami lokomocji publicznej i czy właściciele pozwalają w środku robić zdjęcia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamek jak z bajki lub z Disneylandu./5/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo piękne ujęcia nawet te nienaturalne, te fotki robią wrażenie. Pozdrawiam z *****.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.