Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27989 miejsce

Zamiana ról w małżeństwie, czyli trochę o wzajemnym zrozumieniu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-12-17 14:19

Wiele kobiet ma problem z przekonaniem partnerów, iż wychowanie dziecka to ciężka praca. Zamiana ról sposobem na przeżycie macierzyństwa?

 / Fot. nieznanyPewnie niejednej kobiecie, decydującej się na pozostanie w domu ze swoim nowonarodzonym dzieckiem, zdarzało się wątpić w słuszność podjętej przez nią decyzji. Na ten temat powstało wiele powieści. Pochwalnych - ku czci matek samodzielnie wychowujących dzieci. Krytycznych – wątpiących w możliwość realizowania się kobiety wyłącznie na tym polu, chociażby w powieści Rachael Cash. Danuta Marcinkowska w powieści „Piaskownica” stara się ugryźć problem od nieco innej, dość fantastycznie brzmiącej strony. Otóż co by było, gdyby matka na pewien czas zamieniła się ciałem z ojcem dziecka…

Zamiana perspektywy, oczywiście po ochłonięciu z początkowego szoku, zdaje się dużo wnosić w życie obojga. Mężczyzna lepiej rozumie ciężką pracę, jaką jest wychowywanie małego dziecka, przestaje widzieć to jako niekończące się wakacje, próbuje dokonać pewnych zmian w jej postrzeganiu siebie. Kobieta zaś zmienia perspektywę podejmowania decyzji w jego firmie na bardziej przyjazną kobietom, mniej agresywną. Cóż, zdaje się, że obojgu te zmiany wychodzą na dobre. Ciekawa propozycja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.